Mākslinieciskie kolektīvi

Rīgas Stradiņa universitātes jauktais koris Rīga diriģentu Evitas Tarandas un Zanes Zilbertes vadībā saņēmis augstu novērtējumu Starptautiskajā koru konkursā Canta al mar Spānijas pilsētā Kaleljā, uzvarot divās konkursa kategorijās. Kora diriģente Z. Zilberte saņēma žūrijas speciālbalvu par izcilu diriģēšanas sniegumu – viņa ieguvusi Interkultur stipendiju 2019 un uzaicinājumu uz starptautisku diriģentu semināru Vācijā.

Konkursā Canta al mar, kas norisinājās no 24. līdz 28. oktobrim, RSU jauktais koris Rīga sacentās divās – jaukto koru un folkloras kategorijās. Par abām programmām koris saņēma zelta diplomus un apsteidza visus konkurentus. Koris izpildīja Jēkaba Graubiņa, Andreja Jansona, Jura Vaivoda, Ērika Ešenvalda, Irīnas Rebhūnas, Jēkaba Jančevska, Havjera Busto un Donata Zakara darbus. Papildus konkursa programmai koris Rīga uzstājās arī konkursa atklāšanas pasākumā, iepriecinot klātesošos ar latviešu tautasdziesmu apdarēm un diviem īpašiem konkursa organizatoru izvēlētiem skaņdarbiem. Koris bija aicināts piedalīties arī garīgās mūzikas koncertā Music & Light, kurā vislielāko klausītāju atzinību saņēma latviešu komponistu skaņdarbu atskaņojums – Jāņa Ķirša Dzīle un, jo īpaši, Lūcijas Garūtas Mūsu Tēvs no kantātes Dievs, Tava zeme deg!

Ikgadējo konkursu Canta al mar rīko starptautiskā organizācija Interkultur. Šogad tas norisinājās septīto reizi, pulcējot 42 korus no 20 valstīm, kuri sacentās 13 kategorijās.

RSU jauktā kora Rīga dalība konkursā bija iespējama, pateicoties Rīgas Stradiņa universitātes, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes finansiālam atbalstam.