Darbiniekiem
Starptautiskā sadarbība

Nacionālās Jang Ming Šiao Tung universitātes Tiesību skola (National Yang Ming Chiao Tung University, School of Law), kas atrodas Taivānā, 2022. gada 16. jūnijā rīkoja jau otro starptautisko vebināru Internet Governance in a Real war – the Role of ICANN and International community, kurā uzstājās Latvijas, Ukrainas un Taivānas pārstāvji.

diskusija_par_interneta_parvaldibu_kara_apstaklos_20220616.jpg

Visi runātāji nosodīja Krievijas Federācijas sākto karu Ukrainā un apsprieda aktuālus jautājumus par iespējamo Krievijas Federācijas daļēju vai pilnīgu atslēgšanu no interneta un par interneta nozīmi kara apstākļos.

Latviju šajā diskusijā pārstāvēja RSU Juridiskās fakultātes dekāns prof. Jānis Grasis, kurš no starptautisko publisko tiesību viedokļa aplūkoja ICANN (The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) globālo nozīmi interneta attīstībā un regulēšanā.

Vebināra moderators bija Kuo-Vei Vu (Kuo-Wei Wu), kurš ir Taivānas Interneta pārvaldības foruma prezidents. No Ukrainas piedalījās zvērinātā advokāte Natālija Hniezdilova un Igora Sikorska Kijevas Politehniskā institūta pētniece Olga Golovko.