Darbiniekiem
Starptautiskā sadarbība

14. un 15. oktobrī RSU Juridiskās fakultātes pasn. Ilze Bērziņa piedalījās ikgadējā CEPOL jeb Eiropas Savienības (ES) Tiesībaizsardzības apmācības aģentūras (European Union Agency for Law Enforcement Training), kas attīsta, organizē un koordinē tiesībaizsardzības dienestu darbinieku apmācību, zinātnisko koordinatoru sanāksmē Budapeštā.

ilze_berzina_copel03.jpgPasn. Ilze Bērziņa Budapeštā (Ungārijā) ES Tiesībaizsardzības apmācības aģentūras zinātnisko koordinatoru sanāksmē. Foto no Ilzes Bērziņas privātā arhīva

Pasn. Ilze Bērziņa šos pienākumus veic kopš 2020. gada. RSU Juridiskās fakultātes pārstāvji regulāri piedalās dažādās CEPOL rīkotajās mācībās, izmantojot aģentūras Leed platformu. Tēmas, kas tiek apgūtas, galvenokārt saistītas ar noziedzības apkarošanu, izmeklēšanu un cietušo tiesībām.

ES Tiesībaizsardzības apmācības aģentūra sniedz atbalstu dažādu starptautisko pasākumu un semināru organizēšanā. Ārvalstu pētnieki, izmantojot CEPOL, dod iespēju aizpildīt anketas, vācot informāciju par dažādiem policijas darba aspektiem ES dalībvalstīs.

Pašlaik CEPOL organizē lielu starptautisko hibrīdkonferenci, kas notiks no šā gada 1. līdz 3. decembrim Viļņā (Lietuvā) sadarbībā ar Lietuvas Mīkola Romera (Mykolas Romeris) Universitāti. Latvijas pārstāvji sniegs atbalstu šīs konferences darba grupu vadīšanā un uzstāsies ar prezentāciju. Šī brīža aktualitāte policijas darbā ir Covid-19 ietekme uz policijas darbu un internetā izdarīto noziedzīgo nodarījumu un krāpšanu nekontrolējamais pieaugums.

Ikviens, kuram interesē gaidāmais pasākums, var tam pieteikties COPEL mājaslapā www.cepol.europa.eu.

ilze_berzina_copel04.jpg

CEPOL jeb ES Tiesībaizsardzības apmācības aģentūras zinātnisko koordinatoru sanāksme. Foto no Ilzes Bērziņas privātā arhīva

cepol_logo_with_text.jpg