Attīstība
Starptautiskā sadarbība

Lai padarītu Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentu ceļu uz ārsta profesiju vēl starptautiskāku, 3. aprīlī RSU parakstīja sadarbības līgumu par klīniskās bāzes izveidi ar Barilana Universitāti (Bar-Ilan University) un Zifas Medicīnas centru (Ziv Medical Center). Tas nozīmē, ka jau no šā gada rudens mūsu studenti varēs apgūt klīnisko praksi ortopēdijā pie pieredzes bagātiem mediķiem Izraēlā.

rsu-ligums-ar-izraelu-03-lead.jpg

No kreisās: RSU veselības studiju prorektors Guntis Bahs, RSU rektors prof. Aigars Pētersons un Barilana Universitātes Galilejas Medicīnas fakultātes profesors, Zifas Medicīnas centra Ortopēdijas nodaļas vadītājs Aleksandrs Lerners

Vienošanās paredz, ka nākamajā akadēmiskajā gadā RSU studiju programmas Medicīna ceturtā kursa studenti dosies 16 darbadienu praksē pie kolēģiem Izraēlas pilsētā Safedā. Sadarbība ar Izraēlas augstskolu un klīniku paredzēta tieši ortopēdijā – jomā, kurā RSU ar Izraēlas partneriem sastrādājas jau vairākus gadus. Barilana Universitātes Galilejas Medicīnas fakultātes profesors, Zifas Medicīnas centra Ortopēdijas nodaļas vadītājs Aleksandrs Lerners – viens no ievērojamākajiem traumatologiem, ortopēdiem militāru konfliktu izraisītu ekstremitāšu ievainojumu ārstēšanā – ir ilggadējs RSU Ortopēdijas katedras sadarbības partneris.

rsu-ligums-ar-izraelu-lead.jpg

No kreisās: prof. Aigars Pētersons un prof. Aleksandrs Lerners

RSU pēdējo gadu laikā aktīvi strādā pie sadarbības attīstīšanas ar augstskolām un klīnikām ārvalstīs – RSU filiāles jau darbojas Noisas pilsētas akadēmiskajā mācību slimnīcā Lukaskrankenhaus Vācijā, turklāt pērn rudenī līdzīga sadarbība tika uzsākta ar Itālijas ziemeļu pilsētas Bolcāno slimnīcu Azienda Sanitaria di Bolzano, kur topošie mediķi apgūst ķirurģiju, iekšķīgās slimības, studenta paša izvēlēto specializāciju, kā arī voluntē, sekmīgas prakses rezultātā iegūstot kredītpunktus.

Tuvāko gadu laikā RSU plāno paplašināt filiāļu tīklu, attīstot tās, piemēram, Skandināvijā, kā arī vairākās Vācijas pilsētās. Šo gadu laikā prakses iespējas ārvalstu klīnikās izgājuši jau vairāki desmiti RSU vietējo un ārvalstu studentu. Izraēla ir pastāvīgi pārstāvēta RSU ārvalstu studentu saimē, un patlaban šeit studē ap 60 studentu no Izraēlas.

rsu-ligums-ar-izraelu-02-lead.jpg