RSU kļūst par ANSER pilntiesīgu biedru Pārlekt uz galveno saturu
Starptautiskā sadarbība

Pasaulē, Eiropā un Latvijā vēl ir daudz risināmu seksuālās un reproduktīvās veselības problēmu, tāpēc Pasaules Veselības organizācijas sadarbības centrs Ģentes Universitātē (Beļģija) 2016. gadā izveidoja akadēmisko institūtu tīklu ANSER (Academic Network on Sexual and Reproductive Health and Rights), kura mērķos un uzdevumos ietilpst sadarbība kopēju zinātnisko pētījumu veikšanā un apmācībā.

ANSER_logo.jpgLai paplašinātu zinātnisko pētījumu iespējas, doktorantu un studentu apmaiņu ar Eiropas un pasaules universitātēm, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Dzemdniecības un ginekoloģijas katedra iesniedza pieteikumu ANSER un šā gada 30. novembrī ANSER biedru kopsapulcē tika nobalsots par RSU uzņemšanu organizācijas saimē, kurā tagad ir 29 augstskolas, t. sk. Karolinskas Universitāte un Upsalas Universitāte Zviedrijā, Ludviga-Maksimiliana Universitāte Vācijā, Džona Hopkinsa Universitāte ASV un citas universitātes Lielbritānijā, Portugālē, Norvēģijā, Ugandā, Kenijā, Dienvidāfrikā, Ķīnā, Mozambikā, Austrālijā, Etiopijā un Ekvadorā.

Šis universitāšu tīkls RSU paver jaunas iespējas kopējiem pētījumiem, apmācības kursiem un citām aktivitātēm. RSU un citu universitāšu studenti ir aicināti piedalīties studentu vasaras nometnē Ģentē, kas šogad veltīta divām aktuālām tēmām: Migrācija un veselība un Seksuālā un reproduktīvā veselība. Nometni organizē Ģentes Universitātes studenti, cerot, ka citus gadus aktuālas veselības jautājumus varēs padziļināti pārrunāt ar vienaudžiem un pieredzes bagātiem speciālistiem Nairobi, Keiptaunā vai Rīgā.

RSU ir ko piedāvāt un tagad ir iespēja arī saņemt padomus un ekspertīzi no citām Eiropas un pasaules universitātēm. Cerams, ka šī sadarbība veicinās tālākus zinātniskos pētījumus seksuālā un reproduktīvā veselībā, sabiedrības veselībā un citās jomās, un Latvija varēs pārņemt citu valstu labāko pieredzi un dalīties ar savu.

ANSER mājaslapa