Konferences, semināri
Starptautiskā sadarbība

Piektdien, 26.jūnijā, delegācija ar piecu Centrālāzijas valstu izglītības ministriju augstākajām amatpersonām viesojās Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (MITC). Vizīte notika Pirmās Eiropas Savienības (ES) un Centrālāzijas izglītības ministru sanāksmes ietvaros.

Vizītes laikā RSU attīstības prorektors Toms Baumanis stāstīja par RSU un tās ilggadējo pieredzi kvalitatīvas augstākās izglītības nodrošināšanā Latvijā un ārpus tās robežām. Savukārt MITC direktors Roberts Rezgalis iepazīstināja viesus ar MITC mulāžām un simulatoriem, kas tiek izmantoti medicīnas un veselības aprūpes studentu klīnisko prasmju attīstīšanā. Pašlaik MITC ir modernākais medicīnas apmācību centrs Baltijā.

centralazijas-delegacija-26062015-lead.jpg

MITC direktors Roberts Rezgalis iepazīstina Centrālāzijas delegāciju ar RSU modernajām medicīnas izglītības tehnoloģijām.

"RSU mācās studenti no vairākām Centrālāzijas valstīm, visvairāk no Uzbekistānas un Kazahstānas. Ir arī noslēgti sadarbības līgumi ar šī reģiona universitātēm. Ņemot vērā Centrālāzijas straujo attīstību un nepieciešamību pēc kvalificētiem medicīnas un veselības aprūpes speciālistiem, mēs esam gatavi nodot savu pieredzi un stiprināt sadarbību ar šī reģiona izglītības institūcijām," sacīja RSU Akadēmisko un starptautisko sakaru departamenta direktore Baiba Pētersone.

Pirmā ES un Centrālāzijas izglītības ministru sanāksme ir viens no Latvijas Prezidentūras ES noslēdzošajiem pasākumiem. Kazahstānas, Kirgizstānas, Tadžikistānas, Turkmenistānas un Uzbekistānas amatpersonu vizītes mērķis ir attīstīt sadarbību augstākās un profesionālās izglītības jomā ar ES dalībvalstīm. Delegāciju īpaši intersē Eiropas valstu labā prakse izglītības kvalitātes un akreditācijas nodrošināšanas jautājumos, kā arī izglītības programmu sasaiste ar darba tirgu.