Preses relīzes

„Trešdien, 20. februārī,Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Komunikācijas fakultātes Komunikācijas studiju katedras mediju un komunikācijas eksperti rīko konferenci par dokumentālo fotogrāfiju. Konferences tēma ir „Dokumentālā fotogrāfija mūsdienās: transformācijas, diskusijas un prognozes”,” informē konferences organizators, fotogrāfs un RSU Komunikācijas studiju katedras lektors Alnis Stakle.

Konferencē ar referātiem uzstāsies Latvijā pazīstami mediju, mākslas kritiķi un fotogrāfijas eksperti, piemēram, Sergejs Kruks, Ilva Skulte, Krista Burāne, Alnis Stakle, Kārlis Vērpe, Ieva Astahovska un citi.

Mūsdienās arvien plašāku popularitāti gūst uz jaunajām tehnoloģijām balstītie sociālie tīkli, kuros ikdienu tiek publicētas miljoniem fotogrāfiju. Vai dokumentālā fotogrāfija ir kļuvusi par ikdienas dzīves nepieciešamu nosacījumu vai tikai par tās autentiskuma izaicinājumu? Kurā brīdī mēs tikai dokumentējam realitāti, bet, kurā tā jau ir kļuvusi par iestudētu un inscenētu? Konferences dalībnieki savos ziņojumos aplūkos tādas tēmas, kā, piemēram, ar ko dokumentālā fotogrāfija atšķiras no cita žanra fotogrāfijām; cik plaša vai šaura ir robeža starp iestudēto un dokumentālo foto realitāti; cik žurnālistikas dokumentālās fotogrāfijas var būt estētiskas; kas ir sociālajos medijos publicēto fotogrāfiju radītā ikdienas dzīves estetizācija un nosacījumi un cita tēmas.

Konferenci var apmeklēt jebkurš, kuru interesē dokumentālās fotogrāfijas mūsdienu aspekti. Konference notiks trešdien, 20. februārī laikraksta „Diena” Gada balvas fotogrāfijā ietvaros Rīgas Mākslas Telpā, Kungu ielā 3 (zem Rātslaukuma), no pulksten 10.00 līdz pulksten 17.00.

Konferences programma(PDF)

Par Rīgas Stradiņa universitāti

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. RSU šobrīd studē 7400 studentu, to skaitā, vairāk nekā 700 pastāvīgi ārvalstu studenti.

Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: