Absolventiem
Darbiniekiem
COVID-19

Lai varētu ierobežot koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību un lai palielinātu valsts apmaksāto izmeklējumu skaitu ārkārtējās situācijas laikā, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) sabiedrībai ar ierobežotu atbildību E. Gulbja laboratorija bez atlīdzības nodevusi lietošanā NucliSENS easyMag automatizēto sistēmu nukleīnskābju izdalīšanai no asins šūnām un audiem.

NucliSENS easyMag.jpg

Šo iekārtu lieto, lai iespējami ātri un no dažāda veida paraugiem izdalītu DNS vai ribonukleīnskābi.

Līdz šim iekārta NucliSENS easyMag tika lietota RSU Mikrobioloģijas un virusoloģijas institūta ikdienas darbā. Francijā ražotās iekārtas NucliSENS easyMag vērtība ir turpat 93 000 eiro.

RSU ir sociāli atbildīga augstskola, kura pašlaik aktīvi iesaistās Covid-19 radītās ārkārtējās situācijas novēršanā. RSU vietējie un ārvalstu studenti brīvprātīgi piedalās koronavīrusa ierobežošanas pasākumos.

RSU aicina arī citas augstskolas un zinātniskos institūtus atbalstīt kolēģus laboratorijās ar iekārtām. RSU iekārtas nodošana E. Gulbja laboratorijai notika, izmantojot SIA Diamedica pakalpojumus, kas veic iekārtas apkopi pirms tās uzstādīšanas.

E. Gulbja laboratorija ir ilggadēja RSU sadarbības partnere, atbalstot RSU studentus ar stipendijām un nodrošinot prakses iespējas. Par īpašiem nopelniem RSU attīstībā 2017. gadā Egilam Gulbim tika piešķirts RSU Goda doktora nosaukums.