Pārlekt uz galveno saturu
Attīstība
Darbiniekiem

5. septembrī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) tika noslēgts sadarbības līgums starp ilglaicīgām sadarbības partnerēm – RSU un Latvijas Sarkano Krustu. Pateicoties šai sadarbībai, RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža arī turpmāk ir tiesīga lietot gan visā pasaulē plaši zināmo Sarkanā Krusta emblēmu, gan nosaukumu.

rsu_sadarbibas_ligums_ar_sarkano_krustu.jpgRSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas direktore Ināra Upmale, RSU rektors Aigars Pētersons un Latvijas Sarkanā Krusta valdes priekšsēdētājs Uldis Līkops

“Nav noslēpums, ka RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža ir viena no labākajām medicīnas koledžām mūsu valstī,

tāpēc priecājos, ka tai būs iespēja tikpat enerģiski un profesionāli darboties arī turpmāk, pateicoties līdzšinējās veiksmīgās sadarbības starp RSU un Latvijas Sarkano Krustu turpināšanai,” sadarbības līguma parakstīšanas brīdī teica RSU rektors Aigars Pētersons.

rsu_sadarbibas_ligums_ar_sarkano_krustu_likops.jpg

Latvijas Sarkanā Krusta valdes priekšsēdētājs Uldis Līkops atzinīgi novērtēja aizvadīto gadu sadarbību, kuru laikā uz Sarkano Krustu praksē nākuši studenti gan no RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas, gan no dažādām RSU fakultātēm. Sadarbības līgums paredz, ka starptautiskās organizācijas Sarkanais Krusts emblēmu drīkst lietot ne tikai Latvijas Sarkanais Krusts, bet arī RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža. “Kaut arī sarkanais krusts lielai daļai sabiedrības saistās ar medicīnas, veselības aprūpes organizācijām un iestādēm, patiesībā tas tapis 1863. gadā kā Šveices karoga reverss tieši vienas – Sarkanā Krusta – organizācijas vajadzībām. Citos gadījumos tā lietošana nav atļauta,” atgādināja Latvijas Sarkanā Krusta valdes priekšsēdētājs Uldis Līkops.

“Pateicoties noslēgtajam sadarbības līgumam, RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža gan emblēmu, gan nosaukumu droši var izmantot.”

rsu_sadarbibas_ligums_ar_sarkano_krustu_upmale.jpg

Veiksmīgās sadarbības nostiprināšanas brīdī piedalījās arī RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas direktore Ināra Upmale: “Esmu pagodināta, ka varu vadīt vecāko Latvijas valsts medicīnas iestādi, kas sākotnēji – 20. gadsimta 20. gados – tika dēvēta par Latvijas Sarkanā Krusta žēlsirdīgo māsu kursiem. Ēku, ko koledžas vajadzībām izmantojam vēl tagad Jāņa Asara ielā 5, cēla 1936. gadā, un mācību darbs šajā medicīnas izglītības iestādē neapsīka pat Otrā pasaules kara gados.”

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža, kas savu simtgadi svinēja pirms trim gadiem, sniedz augsti kvalificētu medicīnisko izglītību, par valsts budžeta līdzekļiem īstenojot četras pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas, arodizglītības un profesionālās vidējās izglītības programmas. Koledžā izglītību medicīnā ik gadu apgūst aptuveni 650 izglītojamo.

rsu_sadarbibas_ligums_ar_sarkano_krustu02.jpg

Koledža lepojas ar Sarkanā Krusta vārdu un visā savas pastāvēšanas laikā ievērojusi tās pamatvērtības, ko simbolizē Sarkanā Krusta zīme un iemieso žēlsirdīgā māsa: taisnīgums, drosme, saprāts, pieticība un žēlsirdība.

Iepriekšējais līgums starp RSU un Latvijas Sarkano Krustu bija spēkā 10 gadu, un veiksmīgā sadarbība tiks turpināta bez izmaiņām.