Sports

Aizvadītajā nedēļā notika izšķirošās spēles par medaļām gan sievietēm Latvijas čempionātā basketbolā, gan vīriešiem Nacionālajā basketbola līgā.

Mūsu basketbolistes jau otro gadu pēc kārtas izdevās sasniegt Latvijas čempionāta finālu, kas ir augstākais sasniegums RSU sieviešu basketbolā. Diemžēl pārrakstīt vēsturi neizdevās – dāmas cīnījās visiem spēkiem un piekāpās TTT Rīga komandai ar rezultātu 89:63. Tas arī bija otrais zaudējums finālspēļu sērijā līdz divām uzvarām. RSU basketbolistes ieguva godalgoto otro vietu Latvijas sieviešu basketbola čempionātā. Finālspēles rezultatīvākā spēlētāja RSU komandā – Enija Paula Vīksne ar gūtiem 14 punktiem, kurai seko Evelīna Otto ar 13 punktiem. Arī visā aizvadītajā sezonā rezultatīvākā spēlētāja RSU komandā bijusi E. P. Vīksne ar vidēji gūtiem 12,5 punktiem, bet otrā rezultatīvākā – Luīze Šepte ar 10,75 punktiem.

RSU sieviešu basketbolā kopš 2014. gada Latvijas čempionātā četras reizes izcīnītas trešā un divreiz otrā vieta.

Vīru konkurencē cīņā par bronzas medaļu ar Gulbenes Bukiem RSU/VEF Rīga komanda cieta sakāvi, piekāpjoties ar rezultātu 69:75. Šajā sērijā mūsu basketbolisti zaudēja divās spēlēs un tādējādi izcīnīja ceturto vietu sezonā. RSU/VEF Rīga komandā bronzas spēlē rezultatīvākais spēlētājs bija Rihards Ginters ar 17 gūtiem punktiem spēlē, bet otrs rezultatīvākais bija Nils Baumeisters ar 15 punktiem. Sezonā rezultatīvākais spēlētājs komandā ir Dāvis Matīss Žilde ar vidēji spēlē gūtiem 10,9 punktiem, bet nākamais aiz viņa – Mārtiņš Krūmiņš ar 9,8 punktiem.

Kopš 2012. gada RSU vīriešu basketbola komanda Nacionālajā basketbola līgā divreiz izcīnījusi otro vietu un vienreiz trešo vietu.

Sirsnīgi sveicam komandas ar sasniegtajiem rezultātiem un novēlam labas sekmes, beidzot studiju gadu!