Stipendijas
Starptautiskā sadarbība

Piektdien, 6. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektors prof. Aigars Pētersons, Medicīnas fakultātes dekāna pienākumu izpildītāja asoc. prof. Jana Pavāre un Starptautisko sakaru departamenta direktore Baiba Pētersone tikās ar Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) Latvijas biroja vadītāju Kamenu Kaidaku un Eiropas Latviešu asociācijas (ELA) pārstāvi Ievu Reini.

web-RSU_LAZA-06042018.jpg

Attēlā no kreisās puses: J. Pavāre, K. Kaidaka, A. Pētersons, I. Reine, B. Pētersone.

Rektors A. Pētersons iepazīstināja LĀZA un ELA pārstāves ar aktualitātēm RSU un norādīja, ka universitāte ir atvērta un ieinteresēta arvien ciešākā sadarbībā ar minētajām organizācijām. Tas varētu ietvert dažādu kopīgu vieslekciju organizēšanu, RSU studentu un docētāju plašāku informēšanu par viņiem pieejamajām LĀZA stipendijām, apmaiņas studiju organizēšanu un docētāju mobilitātes attīstību, kā arī sadarbības nostiprināšanu ar klīnikām, kurās strādā LĀZA un ELA biedri.

Liela loma sadarbības veicināšanā būtu arī RSU Absolventu asociācijai. Tā būtu kā tilts starp RSU un absolventiem, kas strādā ārvalstīs, norādīja rektors, piebilstot, ka LĀZA un ELA varētu palīdzēt uzlabot sadarbību starp saviem biedriem un RSU Absolventu asociāciju un RSU.

A. Pētersons arī uzsvēra, ka viennozīmīgi pozitīva sadarbība var veidoties ar LĀZA emeritētajiem profesoriem, kuriem dzīves laikā ir uzkrāta ļoti ievērojama zināšanu un praktiskās pieredzes bagāža. To noteikti būtu vērtīgi nodot tālāk RSU studentiem.

Gan K. Kaidaka, gan I. Reine pauda gandarījumu par savstarpējo tikšanos un apstiprināja gatavību abām organizācijām veidot arvien ciešāku sadarbību ar RSU.