Pārlekt uz galveno saturu
Skolēniem

Sestdien, 14. oktobrī, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) sadarbībā ar Valsts izglītības un satura centru (VISC) Medicīnas izglītības un tehnoloģiju centrā (MITC) Latvijas talantīgajiem vidusskolēniem organizēja pirmo šā gada "Beta" semināru, kas bija veltīts medicīnai. 

RSU medicīnas studiju absolventi iepazīstināja skolēnus ar ārsta profesiju un izaicinājumiem nozarē.  Dace Ziemele, otrā gada neiroloģijas rezidente, stāstīja par neirologa profesiju un savu pieredzi studijās. RSU Patoloģijas katedras asistenta p. i. Džeina Mežale izklāstīja par aknu patoloģiju audu izpētes līmenī, bet Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālā centra ārsts, RSU rezidents anestezioloģijā, reanimatoloģijā Ardis Bērziņš dalījās pieredzē, kā rīkoties sadzīves negadījumos, kā neapjukt šādās situācijās un sniegt pirmo palīdzību. 

No 270 skolēnu pieteikumiem tika atlasīti 30 motivētākie jaunieši, kuriem ir padziļināta interese par medicīnu, kuri izstrādā zinātniskās pētniecības darbu medicīnā vai savu nākotnes profesiju vēlas saistīt ar medicīnu.

 

VISC rīko praktiskās ievirzes semināru Beta Eiropas Sociālā fonda projektāNacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002).