Darbiniekiem
Konferences, semināri
Pētniecība
Rezidentūra

No 13. līdz 14. oktobrim Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā norisināsies dinamisks daudznozaru pasākums – Precīzijas medicīnas tīklošanās forums –, kurā uzstāsies vairāk nekā divdesmit ekspertu no Skandināvijas, Rietumeiropas un Baltijas valstīm, lai dalītos pieredzē par jaunākajām iespējām bērnu un pieaugušo onkoloģisko saslimšanu ārstēšanā.

pmnet_13-14oct2022.jpg

Precīzijas medicīna ir jauna pieeja slimību ārstēšanai un profilaksei, kurā ņemta vērā katra cilvēka ģenētiskā daudzveidība, vide un dzīvesveids. Eiropas Personalizētās medicīnas alianses izpilddirektors, šī foruma dalībnieks profesors Deniss Horgans (Denis Horgan) ir pārliecināts, ka "genomika virza personalizēto medicīnu, bet tā savukārt – milzīgas izmaiņas slimību diagnostikā un ārstēšanā". Tomēr Latvija pacientu atbalstīšanā ievērojami atpaliek no citām Eiropas Savienības (ES) valstīm, lai arī kā ES dalībvalsts jau tagad īsteno vairākas nozīmīgas iniciatīvas. Tāpēc, lai nodrošinātu arvien efektīvākas un zinātniski pamatotas ārstniecības metodes un ļautu pieņemt datos balstītus lēmumus, ir nepieciešama ārstu, zinātnieku, slimnīcu administrācijas un valsts pārvaldes darbinieku sadarbība.

Foruma tēmas būs saistošas plašai auditorijai, īpaši aicināti onkologi, ģenētiķi, molekulārie biologi, bioinformātiķi, zinātnieki, ģimenes ārsti, veselības aprūpes atbalsta un administratīvie darbinieki, datu zinātnieki, rezidenti, studenti, kā arī citi interesenti. Ļoti gaidīti arī pacientu organizāciju pārstāvji.

Starp iztirzātajām tēmām: molekulārās diagnostikas attīstības virzieni bērnu un pieaugušo onkoloģijā, diagnostika, pētniecība un citas jaunas iespējas pacientiem ar neskaidrām un retām onkoloģiskām saslimšanām, multidisciplināras sadarbības nozīme, molekulāro ģenētiķu, bioinformātikas un patoloģijas vieta ārstniecības komandā, starptautiskā sadarbība pētniecībā, jaunāko ārstniecības metožu ieviešanā u. c. Foruma laikā noritēs arī padziļinātas diskusijas par biomedicīnas ekosistēmas ieviešanu, tostarp, iekļaujot ekonomisko perspektīvu un starpnozaru sadarbības nozīmi.

Rezidentiem, kuri grib piedalīties forumā, dalība tiks ieskaitīta kā darba diena, bet līdzdiploma studējošajie par savu dalību aicināti vienoties ar attiecīgo regulāro studiju pasniedzējiem.

Pasākuma darba valoda – angļu. Ieeja – bez maksas.

Forumu organizē: RSU, Latvijas Bērnu onkoloģijas fonds, Bērnu slimnīcas fonds, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, Ekonomikas ministrija, Latvijas biomedicīnas pētījumu un studiju centrs, Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā, Latvijas Universitāte un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un atbalsta Valsts Prezidenta kanceleja, Latvijas Onkologu un ķīmijterapeitu asociācija un Latvijas Onkologu asociācija.