Pārlekt uz galveno saturu
Darbiniekiem
Starptautiskā sadarbība
Studentiem
COVID-19

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) palīdz Tartu Universitātei īstenot pilnvērtīgu attālināto studiju procesu, dodot iespēju šīs universitātes docētājiem un studentiem izmantot RSU Anatomijas un antropoloģijas institūtā izveidoto histoloģisko un embrioloģisko digitālo preparātu kolekciju. 

"Pirms nedēļas Tartu Universitātes kolēģi lūdza iespēju izmantot RSU digitālo preparātu kolekciju, lai varētu īstenot attālinātas studijas, kas pretējā gadījumā nebūtu iespējams. RSU vadība bez vilcināšanās piekrita sniegt atbalstu igauņu kolēģiem un nodrošināt piekļuvi RSU digitālajai preparātu datubāzei. Svarīgi, ka RSU jau savlaicīgi tika sākta e-studiju vides pilnveidošana un piepildīšana, kad attālinātās studijas vēl nebija tik aktuālas kā šobrīd,” stāsta RSU Anatomijas un antropoloģijas institūta direktore prof. Māra Pilmane.

e_vides_preparati_00.PNG

e_vides_preparati_01.PNG

Histoloģisko un embrioloģisko digitālo preparātu kolekcijas veidošana tika sākta pirms diviem gadiem, balstoties uz RSU Anatomijas un antropoloģijas institūta ideju un pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstam. Pašlaik ir digitalizēti visi institūta rīcībā esošie preparāti. Lēmums digitalizēt preparātus tika pieņemts tādēļ, lai students no jebkuras darba vietas, izmantojot internetu, varētu piekļūt digitālajai kolekcijai.

"Ideja par Baltijas valstīm kopēju digitālo preparātu datubāzi ir jau vairākus gadus, tomēr, kā izrādījās, vienīgie, kam Baltijas valstīs šāda datubāze ir un kas ar to var dalīties, ir RSU. Iespējams, ka šī palīdzība ir veids, kā Baltijas valstis ātrāk nonāks pie kopēja digitālās datubāzes tīklojuma," uzsver profesore Māra Pilmane.

Tūlītēja palīdzība Tartu Universitātei bija iespējama tāpēc, ka RSU jau ir izveidota pilnvērtīga studiju e-vide, kā arī histoloģisko un embrioloģisko digitālo preparātu kolekcija, kas ir tās daļa.