Attīstība

Otrdien, 12. decembrī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektors prof. Aigars Pētersons kopā ar veselības studiju prorektoru prof. Gunti Bahu un Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes dekāni prof. Ingu Milleri darba vizītē apmeklēja Daugavpils Universitāti, Daugavpils Medicīnas koledžu un Daugavpils reģionālo slimnīcu.

rsu-darba-vizite-daugavpili02.jpg

Konstruktīvā sarunā tika apspriests plāns par abu universitāšu, koledžas un slimnīcas sadarbību. Plānotas kopīgas studiju programmas, pētniecības attīstība, Daugavpils Universitātes zinātniskās infrastruktūras piesaistīšana gan abu augstskolu kopīgi attīstāmajai pētniecībai, gan Daugavpils reģionālās slimnīcas diagnostikas potenciāla paaugstināšanai.

Rektors ar kolēģiem iepazinās ar koledžas mācību infrastruktūru, aprīkojumu un pieredzi. Vizīte noslēdzās Daugavpils reģionālajā slimnīcā, kur notika tikšanās ar slimnīcas valdes locekļiem un administrāciju. Tikšanās iezīmēja vispusēji izdevīgas sadarbības praktiskos virzienus un turpmākos sadarbības praktiskos soļus.

rsu-darba-vizite-daugavpili03.jpg

Daugavpils reģionālā slimnīca ir otrā lielākā slimnīca Latvijā. 2016.  gadā RSU nostiprināja ilgtermiņa sadarbību ar Daugavpils reģionālo slimnīcu, izveidojot tur RSU studiju un pētniecības klīnisko bāzi. Šo gadu laikā tā ir sekmīgi attīstījusies.