Starptautiskā sadarbība

Rīga Stradiņa universitātes (RSU) administrācijas un attīstības prorektoram Tomam Baumanim un veselības studiju prorektoram prof. Guntim Baham 19. un 20. aprīlī viesojoties Vācijā un tiekoties ar Bundestāga deputātiem Dr. Karambu Diabī (Karamba Diaby) un Renē Rēspelu (René Röspel) panākta vienošanās par sadarbības paplašināšanu medicīnas izglītībā.

Vācija ir ieinteresēta medicīnas izglītības kvalitātes un tās pieejamības līmeņa celšanā federālajās zemēs, kā arī ir gandarīta par vācu jauniešu studiju iespējām Latvijā. Vācijas Bundestāga deputāti R. Rēspels un K. Diabī, kas ir atbildīgi par sociāliem jautājumiem, tostarp universitāšu attīstību un medicīnas izglītību, izrādīja lielu interesi par studiju kvalitātes un studiju iespējām RSU. Viņi atzina, ka RSU ir zināma augstskola Vācijā un sadarbība nākotnē varētu paplašināties.

RSU pārstāvji pārrunāja sadarbību arī ar Halles Universitātes slimnīcas un šīs slimnīcas Simulāciju centra pārstāvjiem par studiju programmas Medicīna saturu un aktuālajiem jautājumiem, kā arī par kopīgu sadarbību pacientu drošības jautājumos. Simulācijās balstīta medicīnas izglītība līdzdiploma programmās un tālākizglītībā, it īpaši medicīnas iestāžu personāla prasmju uzturēšanā, ir aktuāla ne tikai Latvijā, bet arī Vācijā.

RSU mērķis ir studiju programmu sinhronizācija ar Vācijas medicīnas studiju programmu un strauja simulācijās balstīto apmācību pieredzes tālāka integrēšana universitātē. RSU plāno veidot medicīnas prasmju simulāciju centrus ar simulētām palātām Latvijas lielajās slimnīcās, kādēļ ir ļoti būtiski iepazīties ar vācu kolēģu uzkrāto pieredzi.

RSU cer iekļauties Vācijas medicīnas universitāšu un to slimnīcu profesionālajās organizācijās, lai celtu universitātes studiju kvalitāti un starptautisko konkurētspēju. RSU arī turpina strādāt pie klīnisko studiju centru tīkla izveidošanas Vācijā.