Skolēniem
Attīstība

Turpinot realizēt Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) izstrādāto sadarbības politiku ar vidusskolām, 15. maijā RSU parakstīja sadarbības līgumu ar līdzās esošo Rīgas 41. vidusskolu.

rsu_ligums_ar_41_vsk-04.jpg

Sadarbība paredz RSU atbalstu zināšanu pārnesē uz 41. vidusskolu veselības studiju programmās nepieciešamajās dabaszinātnēs, piemēram, fizikā, ķīmijā, bioloģijā, kā arī sociālo zinātņu jomā, piemēram, žurnālistikā, komunikācijā, politikas un tiesību zinātnēs. RSU kopā ar vidusskolu organizēs skolēniem īpašas nodarbības, seminārus un diskusijas.

Tāpat no RSU puses tiks nodrošinātas karjeras konsultācijas un pētnieciskās aktivitātes skolēniem, izmantojot RSU infrastruktūru, piemēram, kopīgi izstrādājot zinātniski pētnieciskos darbus un piedaloties studentu zinātniskajā konferencē. Skolēni tiks aicināti piedalīties arī RSU organizētajā Jauno mediķu akadēmijā. RSU sadarbība ar Rīgas 41. vidusskolu tiks realizēta, sākot ar šā gada 1. septembri, kad sāksies jaunais mācību gads. Kopīgās sadarbības rezultātā tiks radīta jauniešiem draudzīga un iedvesmojoša apkārtne ar vienotu zinību un pētniecības telpu.

rsu_ligums_ar_41_vsk-05.jpg

Līguma parakstīšanas brīdī RSU rektors profesors Aigars Pētersons uzsvēra: "RSU ilgtermiņa attīstības stratēģija paredz, ka RSU ir atvērta tipa moderna Eiropas augstskola ar augstu sociālo atbildību. Šajā sakarā mēs veidojam sadarbības tiltu ar līdzās esošo vidusskolu, tās skolēnu izglītošanā un intereses veidošanā par medicīnu un sociālajām zinātnēm. Kopīgā sadarbība veicinās vidusskolas izaugsmi un ļaus RSU piesaistīt studijām augsti motivētus un labi sagatavotus jauniešus."

Rīgas 41. vidusskolas direktors Vitālijs Poļakovs atzina, ka tas ir liels izaicinājums gan universitātei, gan skolai, gan pedagogiem un skolēniem. "Ceram, ka apvienotiem spēkiem mums izdosies sasniegt izvirzītos mērķus."