Attīstība
Starptautiskā sadarbība

13. decembrī Rīgas Stradiņa universitāti apmeklēja Uzbekistānas vēstnieks Afzals Artikovs un Taškentas Medicīnas akadēmijas pārstāvji. Vizītes laikā abas augstskolas parakstīja sadarbības memorandu. Viesu delegācija tikās ar RSU rektoru prof. Jāni Gardovski, mācību prorektori profesori Tatjanu Koķi un citiem akadēmisko un administratīvo struktūrvienību pārstāvjiem.

Kā minēja Taškentas Medicīnas akadēmijas rektors Lazizs Tujčievs, pirmsākumi abu augstskolu sadarbībai ir meklējami vēl 20. gadsimtā, kad akadēmijas pārstāvji apmeklēja tālākizglītības kursus toreizējā Rīgas Medicīnas institūtā. Arī pēdējo gadu laikā dažādu konferenču ietvaros abu augstskolu pārstāvji ir vairākkārt tikušies.

Rektori atzina, ka parakstītais memorands kļūs par pamatu jau esošajām sadarbības iestrādnēm un veicinās jaunu iniciatīvu īstenošanu akadēmiskā personāla apmaiņā, kopīgu zinātnisko projektu realizēšanā u. c.

Vīzītes laikā viesu delegācija piedalījās arī RSU jaunās dienesta viesnīcas atklāšanā.