Starptautiskā sadarbība

Intensīvais apmācību kurss Tehnoloģiska pieeja gerontoloģisku pacientu aprūpē notika trešo reizi, šoreiz – Lietuvā (Kauņā) Lietuvas Veselības zinātņu universitātē 4. – 18. maijā. Citi bez Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) bija docētāji un studenti no VIA University Collage (Dānija), JAMK University of Appied Sciences (Somija), Mälardalen University (Zviedrija), Tartu Health Care College (Igaunija),  Åland University of Applied Sciences (Somija).

tehnologiska_pieeja_gerontol_pacientu_aprupe.JPG

RSU apmācībās pārstāvēja Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Māszinību un dzemdību aprūpes katedras lektore Ilona Zariņa, kā arī māszinību 2., 3. kursa un maģistrantūras studenti Kristīne Lielbikse, Anastasija Fjodorova, Ervīns Pavinskis, Ieva Briede un Laura Lubāne.

Studenti gan individuāli, gan grupās veidoja izpratni par zināšanām gerotehnoloģiju jomā, guva plašu izpratni par gerotehnoloģiju attīstību un pacientu vajadzībām. Šajā globalizācijas un straujo tehnoloģiju attīstības laikā turpināja izskatīt problēmas, kas medicīnas māsām rodas veselības un sociālās labturības tehnoloģijās, kā arī palielināja starpkultūru izpratni un zināšanas.