Ziņas

Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas vēstures institūts Erasmus plus programmas ietvaros sākuši sadarbību ar Jeruzalemes Ebreju universitāti (TOP 100 pasaulē). 2017. gada aprīlī RSU Medicīnas vēstures institūta direktors prof. Juris Salaks un docente Ieva Lībiete devās vizītē uz Jeruzalemes Ebreju universitāti un Maksa Šterna Akadēmisko koledžu.

Latvijas pārstāvji nolasīja akadēmiskās lekcijas medicīnas vēsturē Jeruzalemes Ebreju universitātes studentiem un mācībspēkiem. Tās noklausījās un uzrunu teica universitātes Medicīnas fakultātes dekāns prof. Davids Lihtšteins un Medicīnas vēstures vienības profesors Kenness Kollins.

Pašlaik abas iesaistītās puses strādā pie sadarbības nodomu protokola, kuru paredzēts parakstīt maija beigās Rīgā, kad Jeruzalemes Ebreju universitātes pārstāvji viesosies RSU ar vieslekcijām studentiem un interesentiem. Sadarbība ļaus piedāvāt RSU Latvijas un ārvalstu studentiem fakultatīvas nodarbības ebreju medicīnas vēsturē, bet Jeruzalemes Ebreju universitātes studenti varēs iepazīties ar Baltijas medicīnas vēsturi un medicīnisko kulturoloģiju, izmantojot Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzeja un RSU muzeju plašo pieredzi.