Pētniecība

Ceturtdien, 28. maijā, Nacionālie bruņotie spēki (NBS) saņēma Latvijas zinātnieku izstrādāto datorizēto indivīda personības novērtēšanas sistēmu, kas paredzēta militārajiem psihologiem. Testu izstrādājusi Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU).

Indivīda personības novērtēšanas sistēma ietver starptautiski pieņemtajām zinātniskajām normām atbilstošu, Latvijas kultūrvides specifikai pielāgotu personības testu (pantu kopu), kas ļaus novērtēt karavīru personības iezīmes un psihisko stāvokli.

Jaunā personības novērtēšanas sistēma NBS Psihologu dienesta militārajiem psihologiem dos iespēju ātrāk un precīzāk veikt NBS personāla atlasi, kuras ietvaros ir svarīgi noteikt, vai kandidātam piemīt karavīra profesijai nepieciešamās personības iezīmes, kā arī izvērtēt karavīra piemērotību noteiktu uzdevumu veikšanai.

2017. gadā Aizsardzības ministrija parakstīja līgumu ar RSU un RTU par pētījuma veikšanu, kura mērķis ir izstrādāt modernu personības novērtēšanas sistēmu, kas tiks izmantota Nacionālo bruņoto spēku personāla atlasē un karavīru psihiskās veselības novērtēšanā.