Pētniecība
Starptautiskā sadarbība

Šā gada sākumā sākās Latvijas-Ukrainas sadarbības programmas projekta Attālinātais izglītības resurss: kriminālistika kā zinātne (nr. LV-UA/2021/3) realizācija, kura ietvaros tiek veikts starpdisciplinārais zinātniskais pētījums tiesu ekspertīzes attīstības jomā.

Īstenojot projekta aktivitātes, no 29. novembra līdz 2. decembrim RSU viesojās Ukrainas Nacionālā kriminālistikas zinātniskā centra Goda profesora M. S. Bokariusa Tiesu ekspertīžu pētniecības institūts pētnieku grupa. Vizītes laikā projekta komandas pētnieki pārrunāja projekta īstenošanas gaitu, tikās ar kriminālistikas nozares pārstāvjiem, kā arī Valsts tiesu ekspertīžu biroja vadību un ekspertiem un pārrunāja aktualitātes, kā arī problēmjautājums, kas saistīti ar dažādu veidu ekspertīžu attīstības iespējām jaunu un inovatīvu metožu izstrādē, ieviešanā un potenciālajiem šķēršļiem. Tāpat tika pārrunātas ekspertu apmācības, profesionālās pilnveides un pieredzes apmaiņas iespējas.

bokarius_petnieki_jf_dec_2021_01.jpg

Pētnieku komanda tikšanās laikā Rīgas Stradiņa universitātē

Vizītes laikā tika iezīmēts arī jautājums par kriminālistikas kā zinātnes nozares attīstības izaicinājumiem mūsdienās, kā arī tehnoloģiju ietekmi uz attiecīgas zinātnes nozares transformāciju.

Tiekoties ar RSU Juridiskās fakultātes pārstāvjiem, tika apspriests jautājums par akadēmiskas kapacitātes stiprināšanas nepieciešamību kriminālistikas attīstības jomā Latvijā un Ukrainā, īpaši uzsverot inovāciju un tehnoloģiju ieviešanu augstskolas mūsdienīgā mācīšanas un mācīšanās procesā.

Aktualizējot digitalizācijas procesa jautājumu augstākajā izglītībā, projekta Attālinātais izglītības resurss: kriminālistika kā zinātne ietvaros tika apspriests jautājums par virtuālo realitātes tehnoloģiju izmantošanu studentiem apgūtos kriminālistikas studiju kursus.

Vizītes noslēgumā projekta dalībnieki prezentēja jau sasniegtos projekta rezultātus, kā arī vienojās par galvenajiem uzdevumiem nākamajam projekta īstenošanas gadam.

bokarius_petnieki_jf_dec_2021_00.jpg

Ukrainas kolēģi tikšanās laikā