Pārlekt uz galveno saturu
Konferences, semināri
Starptautiskā sadarbība
Studentiem

25. martā Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Latvijā notika praktiskā konference Baltijas jūras reģiona globālā konkurētspēja: sadarbības modeļi pētniecībā un inovācijās. Tajā uzstājās arī Rīgas Stradiņa universitātes attīstības prorektors Toms Baumanis.

Konferences mērķis bija salīdzināt valstu viedās specializācijas stratēģijas un analizēt pozitīvos un bremzējošos faktorus pārrobežu zinātnes un inovāciju attīstībā, zinātnes institūciju, uzņēmumu, zinātnieku un uzņēmēju sadarbībā gan Baltijā, gan Baltijas un Skandināvijas valstu starpā.

Konferences dalībniekus uzrunāja Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka, ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītājs Jānis Vucāns.

Ar prezentāciju Think Globally, Act Locally jeb Kas pietrūkst P&A un inovāciju videi konferencē uzstājās Rīgas Stradiņa universitātes attīstības prorektors Toms Baumanis.

Toma Baumaņa prezentācija

Konferencē uzstājās arī Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, Tartu Universitātes zinātņu prorektors Marko Kirms (Marco Kirm), Viļņas Universitātes zinātņu prorektors Eugenijus Butkus, Stokholmas Universitātes padomniece starptautiskās sadarbības jautājumos Elizabete Idermarka (Elisabet Idermark), Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis, uzņēmuma HansaMatrix valdes priekšsēdētājs Ilmārs Osmanis, LU Cietvielu fizikas institūta direktors Andris Šternbergs un Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore Irina Pilvere.

Debatēs piedalījās akadēmisko aprindu un zinātniski pētniecisko institūciju pārstāvji, starptautiski konkurētspējīgāko uzņēmumu vadītāji, izglītības un zinātnes politikas veidotāji, profesionālo nevalstisko organizāciju vadītāji un citi eksperti.