Attīstība

Tuvāko piecu gadu laikā viespasniedzēju skaitu Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) plānots paaugstināt līdz 15 %, intervijā Romānam Meļņikam 18. jūlija laikrakstā Diena norāda augstskolas rektors profesors Aigars Pētersons. Intervijā rektors iezīmē arī ambiciozu nākotnes mērķi – iekļūt QS World University Rankings labāko pasaules augstskolu piecsimtniekā.

"Ja šobrīd viespasniedzēju skaits RSU tuvojas 10 %, tad mūsu mērķis piecu gadu laikā ir panākt 15 % līmeni – tas ir rādītājs, kas raksturīgs atvērtām, augsta līmeņa ārvalstu universitātēm," Dienai atzīst RSU rektors. Augstskola aktīvi sadarbojas ar ārvalstīs bāzētajām latviešu organizācijām, kas apvieno jomas profesionāļus. "Varbūt viņi nebūs gatavi braukt strādāt šeit pastāvīgi, bet mēs viņus piesaistām kā viesprofesorus, vieszinātniekus uz tādu laiku, kāds viņiem ir pieejams," norāda rektors.

Intervijā rektors iezīmē arī citus ambiciozus nākotnes mērķus, norādot, ka lepojas ar augstskolas šīgada panākumu – iekļūšanu prestižajā QS World University Rankings vērtējumā no 800. līdz 1000. vietai pasaulē, bet par mērķi sev ir izvirzījis pakāpšanos līdz pirmajam piecsimtniekam. Vērtējumā ārvalstu studentu piesaistes, mobilitātes ziņā mums ir 78 punkti no 100 iespējamajiem. Lai atlasītu labākos studentus no labākajiem, tiek plānots arī veidot īpašus sagatavošanās kursus ārvalstu reflektantiem gada garumā pirms iestāšanās, kas nodrošinātu nepieciešamās priekšzināšanas un noturīgu motivāciju izvēlētajām studijām un nākotnes profesijai.

Vienlaikus rektors norāda, ka patlaban RSU sasniegusi studentu skaita griestus veselības aprūpes jomā galvenokārt tāpēc, ka nav iespējams lielāku skaitu topošo mediķu nodrošināt ar prakses iespējām. Patlaban augstskolā arī ir optimāla studentu un docētāju attiecība – uz 12 studentiem RSU ir viens pasniedzējs, tāpēc nav iecerēts palielināt studentu skaitu. Tikmēr sociālajās zinātnēs, kas šogad RSU atzīmēs 20 gadu jubileju, rektors šādu potenciālu saredz, norādot Dienai, ka RSU priekšrocība ir iespējas integrēt veselības aprūpes un sociālo zinātņu virzienus.

Aigars_Petersons-sq18.jpg

Ir ļoti daudz nišas specialitāšu, kurās sociālās zinātnes saskaras ar medicīnu, piemēram, pacientu tiesības, komunikācija starp pacientu un ārstu, tāpat vadības zinātne veselības aprūpē.

RSU rektors prof. Aigars Pētersons

Intervijā rektors ne vien attīsta izglītības eksporta, studiju kvalitātes un starptautisko reitingu jautājumu, bet arī ieskicē, kā RSU palīdz risināt valsts līmenī sasāpējušo jautājumu par Latvijas reģionālo slimnīcu nodrošināšanu ar jaunajiem speciālistiem. Vairāk lasiet laikrakstā Diena 18. jūlija izlaidumā.