Rezidentūra
Starptautiskā sadarbība

3.–4. oktobrī Ukrainas galvaspilsētā Kijevā norisinājās ikgadējais Ukrainas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas rīkotais kongress Dzemdniecība un ginekoloģija – aktuālie un diskutablie jautājumi. Latvijas delegāciju kongresā pārstāvēja Rīgas Stradiņa universitātes Tālākizglītības fakultātes studiju programmas Ginekologs, dzemdību speciālists rezidentes Elizabete Pumpure, Anita Ungure un Santa Smilga. Rezidentes tika aicinātas piedalīties sesijā, kas bija veltīta jaunajiem nozares speciālistiem, tādējādi turpinot 2018. gadā iedibināto Latvijas un Ukrainas speciālistu sadarbību.

Jauno speciālistu sesijā rezidentes piedalījās ar referātiem par šogad rīkoto Pirmo Austrumeiropas ginekoloģijas un dzemdniecības rezidentu un studējošo kongresu, pēcdzemdību endometrīta riska faktoriem, dzemdes plīsumu klīniskajiem gadījumiem, kā arī iesaistījās diskusijās par jautājumiem, kas saistīti ar šīm tēmām, un dalījās pieredzē par dažādām pieejām klīnisko situāciju risināšanā ikdienas praksē.

Kongresā piedalījās Eiropas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas (EBCOG) prezidents prof. Žakī Nizā (Jacky Nizard), valdes pārsāvji prof. Jurijs Vladimirofs (Juriy Wladimiroff), iepriekšējais FIGO (The International Federation of Gynecology and Obstetrics) Cilvēka reproduktoloģijas un sievietes veselības ētisko aspektu komitejas (Committee for the Ethical Aspects of Human Reproduction and Women’s Health) vadītājs Frenks Červenaks (Dr Frank A. Chervenak), kā arī Eiropas Ginekoloģijas un dzemdniecības rezidentu asociācijas (European Network of Trainees in Obstetrics and Gynaecology, ENTOG) valdes pārstāve Agņeška Horala (Dr Agnieszka Horała). Kongresa dalībniecēm bija liels gods satikt klātienē šos speciālistus un pārrunāt aktuālos jautājumus nozarē, lielāko uzmanību vēršot rezidentu apmācības vienlīdzībai un kvalitātei Eiropā.

Delegācijas pārstāves izsaka lielu pateicību Ukrainas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijai, īpaši tās sekretārei dr. Jūlijai Mudrai, un EBCOG pārstāvim Austrumeiropas valstīs profesoram Andrijam Tkačenko par uzaicinājumu piedalīties pasākumā.