Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Attīstība
Darbiniekiem
Reitingi

Trešo gadu pēc kārtas Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir stabili noturējusi savu pozīciju 801.–1000. vietu grupā starptautiskajā pasaules universitāšu reitingā QS World University Rankings 2021. Neraugoties uz nemainīgo vietu kopējā reitinga sarakstā, saskaņā ar QS datiem RSU ik gadu uzlabo savu sniegumu.

PD-2419-Badges-2021_Ranked.jpg

Visaugstāk novērtēta RSU spēja piesaistīt ārvalstu studentus. Tas ir viens no sešiem universitāti raksturojošajiem QS World University Rankings rādītājiem. Ārvalstu studentu īpatsvara rādītājs RSU ir tādā līmenī, kas šajā kategorijā ļāvis sasniegt 168. vietu pasaules mērogā. Snieguma rādītāji uzlabojušies arī ārvalstu akadēmiskā personāla īpatsvara pieauguma un darba devēju reputācijas novērtējumā.

Tāpat kā iepriekšējā gadā arī šogad QS pasaules universitāšu reitingā iekļautas tikai trīs universitātes no Latvijas – RSU, kā arī Rīgas Tehniskā universitāte un Latvijas Universitāte. Kopumā šogad reitingā iekļautas 1002 pasaules labākās universitātes no 93 valstīm.

QS World University Rankings ir pazīstamākais augstākās izglītības nozares kompānijas QS reitings globālā mērogā. Rudenī klajā nāks jauns reitings QS EECA, kurā tiks publicēts noteiktu reģionu labāko universitāšu saraksts.