Pētniecība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Māszinību un dzemdību aprūpes katedra kopā ar četriem projekta partneriem sākusi darbu starptautiskajā projektā Ārstniecības, darba drošības un neatliekamās palīdzības prasmju saskaņošana Baltijas jūras kuģniecībā (OnBoard-Med, Harmonization of on Board Medical Treatment, Occupational Safety and Emergency Skills in Baltic Sea Shipping (OnBoard-Med), kas tiks īstenots līdz 2019. gada 30. jūnijam.

Projekta galvenais mērķis ir saskaņot un attīstīt apmācību kursus ārstniecības, neatliekamās palīdzības un darba drošības prasmju pilnveidei Baltijas jūras kuģniecībā, kā arī attīstīt pārrobežu sadarbību starp medicīnas un jūras transporta institūcijām.

OnBoard-Med-projekts-rsu-lead.jpg

Novembra sākumā Turku (Somijā) notika pirmā projekta partneru tikšanās, kuru organizēja projekta vadošie partneri – Turku University of Applied Sciences. Tikšanās laikā piedalījās arī pārējie projekta partneri – Åland University of Applied Sciences, Estonian Nautical School, Latvijas Jūras akadēmija un RSU. RSU pārstāvēja OnBoard-Med projekta vadītāja doc. Liāna Deklava, projekta programmas vadītājs doc. Kristaps Circenis un projekta vadītājas asistente Agnese Špūle.

Projekta gaitā tiks izstrādāti deviņi profesionālās apmācības kursi, lai attīstītu ārstniecības, darba drošības un neatliekamās palīdzības sniegšanas prasmes kuģu apkalpes, kuģniecības māsu, navigācijas un inženierijas personālam. Izstrādātie kursi tiks aprobēti pilotapmācībā, sagatavoti mācību materiāli ar iespēju tos izmantot e-apmācības formā starptautiskajā vidē. Projekta rezultātā izstrādātie studiju kursi nodrošinās iespēju attīstīt mūsdienām nepieciešamās profesionālās iemaņas, kuras veicinās vietējo darbinieku iesaisti Eiropas un starptautiskajā darba tirgū.

Plašāk par projektu lasiet šeit.