Par mums medijos
Studijas rītdienai. TV raidījumu cikls

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) sadarbībā ar TV24 veido piecu radījumu ciklu Studijas rītdienai. Par aktuālo augstākajā izglītībā – no novembra līdz janvārim tie būs skatāmi televīzijas kanālā TV24 , kā arī atrodami RSU Youtube kontā. Raidījuma mērķis ir aktualizēt kvalitatīvas izglītības nozīmi sabiedrībā un valstī, diskutēt par to, kādām jābūt studijām, gatavojot rītdienas speciālistus. Piecos raidījumos sarunā ar žurnālistu Ansi Bogustovu RSU vadošie eksperti diskutēs par RSU – vienas no vadošajām un modernākajām augstskolām Latvijā un Baltijā – iespējām un devumu augstākās izglītības kvalitātes pilnveidošanā.

Raidījumu tematika aptver dažādus būtiskus jautājumus par kvalitatīvu augstāko izglītību un RSU pieredzi, piemēram, simulācijas tehnoloģiju izmantošana gan veselības aprūpes, gan sociālo zinātņu studijās, RSU sadarbība ar veselības aprūpes industriju, starptautiskās dimensijas nozīmība modernā augstākajā izglītībā, pētniecības saikne ar studijām un industriju, kā arī vidusskolas izglītības sasaiste ar studiju procesu augstskolā.

Pirmajā raidījumā iepazīstinām ar RSU pieredzi simulācijas izmantošanā. Kas ir simulācijā balstīts studiju process un kā dažādas simulācijas tehnoloģijas, piemēram, realitātei pietuvināta operāciju zāle, zobu urbšanas praktizēšana ar 3D tehnoloģijām, virtuālās realitātes iespējas kriminālistikas apgūšanā vai multimediju studija ar fotografēšanas, filmēšanas un skaņas ierakstu iespējām, var palīdzēt studentiem drošā veidā apgūt prasmes un zināšanas un kļūt par izciliem speciālistiem. Par to TV24 studijā sarunājas RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra direktore Ieva Šlēziņa, RSU docētāja un studentu medija Skaļāk! vadītāja Marta Herca un Zobārstniecības fakultātes pārstāve Solvita Graudiņa.