Konferences, semināri
Māszinības

Sagaidot Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas simtgadi, vecākā māsu izglītības iestāde Latvijā aicina uz zinātnisko konferenci Māsu profesijas un izglītības attīstība 100 gadu griezumā 28. februārī pulksten 10.00 koledžas telpās.

Koledžas simtgade norit vienlaikus ar šogad Pasaules Veselības organizācijas izsludināto Starptautisko māsu un vecmāšu gadu, tādēļ zinātniskās konferences laikā akcents tiks likts uz to, kādas pārmaiņas gadu gaitā piedzīvojusi māsu izglītība, sagatavojot darbiniekus vienā no svarīgākajām profesijām veselības aprūpē. Jāpiebilst, ka aizvadīto 100 gadu laikā RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžu absolvējuši vairāk nekā 10 tūkstoši diplomētu māsu.

Konferencē uzstāsies vairākas Latvijā ievērojamas māsas: Latvijas Māsu asociācijas prezidente Dita Raiska, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas klīniskā virsmāsa Ieva Damberga, slimnīcas Ģintermuiža galvenā māsa Iveta Danovska, kā arī RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas simulētās vides metodiķe, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas māsa Madara Blumberga un Latvijas Ģimenes plānošanas un seksuālās veselības asociācijas Papardes zieds valdes priekšsēdētāja Iveta Ķelle. Tāpat konferenci ar uzstāšanos pagodinās vadošās medicīnas izglītības iestādes – Rīgas Stradiņa universitātes – docētāji dr. med. Maija Pozemkovska un dr. med. Kristaps Circenis.

Pasākumu atklās un konferencē ar referātu RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas 100 gadu pieredze māsu izglītības nodrošināšanā Latvijā uzstāsies RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas direktore dr. sc. admin. Ināra Upmale.

Visas Latvijas māsas ir laipni aicinātas pieteikties konferencei un izmantot iespēju par dalību tajā saņemt Latvijas Māsu asociācijas apstiprinātus septiņus tālākizglītības punktus (NTI/K-0516).

PieteiktiesPasākums tiks translēts tiešraidē RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas un Latvijas Māsu asociācijas sociālajos medijos.

Papildu informācija un konferences programma