Atzinība
Starptautiskā sadarbība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sarkanā Krusta medicīnas koledža ir veiksmīgi startējusi konkursā Starptautiskā inovāciju kvalitātes balva 2020, un sadaļā Izglītības nozares inovācijas izcīnījusi godpilno otro vietu, piedaloties ar slimnīcas vienas nodaļas ikdienas darba simulāciju.

Vienā no Sarkanā Krusta medicīnas koledžas stāviem ir izveidota simulēta klīnikas nodaļa ar vairākām palātām, kurās studenti, izmantojot simulācijas metodi un lomu spēles elementus, mācās strādāt realitātei pietuvinātos apstākļos. Studējošo grupas darbu simulētajā slimnīcas vidē monitorē divi docētāji. Pēc docētāju iepriekš sagatavotiem scenārijiem, kas balstīti reālos gadījumos slimnīcas ikdienas darbā, studējošo komandai tiek sniegti uzdevumi. Daļa studentu iejūtas mediķu lomā, bet daļa ir pacienti, un katram ir savi inscenēti uzdevumi. Studenti, kas izspēlē mediķu lomu, apgūst kopējo darba organizāciju, dažādu klīnisko procedūru veikšanu, pacientu aprūpi, komunikāciju un citus uzdevumus, savukārt studenti – pacienti, izspēlē konkrētas saslimšanas situācijas. Dienas gaitā pašiem studējošajiem ir kopīgi jāplāno un jāsadala darbības, jānodrošina uzdevumu veiksmīga izpilde un dienas beigās ir kopīgas pārrunas, kuru ietvaros studējošie saņem atgriezenisko saiti, kas ir izdevies, un ko būtu nepieciešams pilnveidot nākošo nodarbību laikā. Koledžas izveidotajās simulācijās piedalās topošās māsas un ārstu palīgi.

“Klīniskās vides simulācija uz vietas koledžā ļauj pirms slimnīcu praksēm mums sagatavot studentus, lai jaunieši nonākot klīnikā jau būtu gatavi gaidāmajiem pienākumiem. Īpaši svarīga šī simulācija ir vīrusa epidēmijas laikā, kad prakses iespējas slimnīcās ir ierobežotas. Šobrīd, attālināto studiju laikā, klātienes simulācijas koledžā gan nenotiek, tomēr mēs tās atsāksim, tiklīdz tas būs iespējams,” stāsta Sarkanā Krusta medicīnas koledžas direktore Ināra Upmale.

Kopumā starptautiskajam konkursam šogad tika iesniegtas 416 inovācijas, no kurām 25 labākās saņēma balvas. Apbalvošanas ceremonija ir plānota 15. aprīlī; to attālināti organizēs Serbijas Kvalitātes asociācija. Kvalitātes inovācijas balvu jau 14. reizi organizēja Somijas Kvalitātes asociācija kopā ar 19 citu valstu nacionālajām kvalitātes organizācijām. Uzvarētājus noteica konkursā iesaistīto nacionālo asociāciju eksperti.

Pirmo vietu konkursa sadaļā Izglītības nozares inovācijas ieguva Ķīnas telekomunikāciju uzņēmumā Mobile Group Zhejiang Co., Ltd. Hangzhou izstrādātā, uz 5G tehnoloģijām balstītā virtuālas realitātes attālinātā mācību platforma medicīnas studentiem.