Attīstība

Otrdien, 23. janvārī, Rīgas Stradiņa universitātes Senāts apstiprināja rektora prof. Aigara Pētersona piedāvāto prorektoru komandu un ierosinātās izmaiņas augstskolas struktūrā, kas stāsies spēkā šā gada 1. februārī.

Jaunā RSU struktūrshēma ietvers četras pārvaldes, katru no kurām vadīs attiecīgās jomas prorektors:

• administrācijas un attīstības prorektors Toms Baumanis (iepriekš – attīstības prorektors);
  • studiju prorektore prof. Tatjana Koķe (iepriekš – mācību prorektore);
  • veselības studiju prorektors prof. Guntis Bahs (iepriekš – Medicīnas fakultātes dekāns);
  • zinātņu prorektore Agrita Kiopa.

Aizvadītā gada nogalē RSU bija izsludinājusi pieteikšanos uz zinātņu prorektora amata vakanci, uz kuru pieteicās septiņi kandidāti no Latvijas un ārvalstīm. Agrita Kiopa par zinātņu prorektori tika izvēlēta, izturot četras atlases kārtas. Šobrīd viņa ieņem Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāres vietnieces un Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktores amatu. A. Kiopa ir ieguvusi doktora grādu, kā arī strādājusi Džordžijas Tehnoloģiju institūtā (ASV), bet pirms tam studējusi Sirakūzas Universitātē (ASV). Bijusi arī pētniece Liverpūles Universitātē (Lielbritānijā). Vairāku gadu garumā vadījusi valstiski nozīmīgus, starptautiskus izglītības un pētniecības projektus, strādājusi Ministru kabineta birojā un Izglītības un zinātnes ministrijā. A. Kiopa plāno sākt darbu RSU šā gada 1. jūlijā.

Līdz ar šīm izmaiņām mainīsies arī vairāku RSU struktūrvienību pakļautība. Kā uzsvēra rektors Aigars Pētersons, jaunais pārvaldes modelis ir saistīts ar RSU mērķtiecīgāku veselības aprūpes studiju programmu attīstību un integrāciju sadarbībai ar slimnīcām Latvijā un ārvalstīs, kā arī tas palīdzēs nostiprināt RSU sociālo zinātņu studiju programmu kvalitāti un paplašinās zinātnes kapacitāti starptautiskā mērogā visos RSU pētniecības virzienos. Turpināsies iesāktais darbs pie veselības aprūpes un sociālo zinātņu studiju programmu ciešākas sadarbības. RSU turpinās attīstību pretim tās mērķim būt par modernu, mūsdienu pasaulei atvērtu Eiropas universitāti, kurā galvenā vērtība ir cilvēks.