Attīstība

25. maijā RSU vadība kopā ar Padomnieku konventa un Studējošo pašpārvaldes pārstāvjiem apmeklēja Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu Ventspilī un Ventspils Augstskolu. Tikšanās laikā RSU un slimnīcas vadība parakstīja nodomu protokolu ar konkrētu pasākuma plānu turpmākās savstarpējās sadarbības attīstībā.

Tikšanās laikā RSU rektors profesors Aigars Pētersons uzsvēra, ka RSU ir atvērta sadarbībai ar reģionālajām slimnīcām un augstskolām, lai stiprinātu izglītības kvalitāti un izstrādātu sabiedrībai nepieciešams inovācijas medicīnā. “Tā ir lieliska iespēja studentiem nodrošināt prakses iespējas moderni aprīkotā slimnīcā, bet slimnīca var piesaistīt jaunos speciālistus tai trūkstošajās vakancēs. Savukārt sadarbība starp abām augstskolām sola inovatīvus risinājumus medicīnas tehnoloģiju jomā, kā arī sadarbību sociālajās zinātnēs, piemēram, medicīniskajā valodniecībā,” teica rektors.

RSU un Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca kopīgi plāno paplašināt māsu un māsu palīgu apmācību, gan veidojot jaunas programmas, gan uzņemot jaunus audzēkņus un paplašinot grupu skaitu. Slimnīcā tiks arī radītas iespējas RSU medicīnas studentu un rezidentu apmācībai un prakses nodrošināšanai. Universitāte un slimnīca arī veidos kopīgu infrastruktūru ar mērķi nodrošināt studentu un rezidentu apmācību, kā arī slimnīcas ārstu tālāku profesionālo apmācību un kvalifikācijas celšanu. Tāpat plānots attīstīt pētniecību jaunu ārstniecības metožu izstrādē un pielietošanā. Savukārt tiekoties ar Ventspils Augstskolas vadību un studentiem, RSU pārstāvji vienojās par sadarbību vairākās inovatīvās studiju jomās un zinātnē, piemēram, viedo medicīnas tehnoloģiju jomā un medicīniskajā tulkošanā.

RSU vizītē Ventspilī pārstāvēja RSU rektors prof. Aigars Pētersons, Padomnieku konventa priekšsēdētājs prof. Jānis Gardovskis, veselības studiju prorektors prof. Guntis Bahs, Sabiedrības veselības institūta direktora vietniece Daiga Behmane un RSU Studējošo pašpārvaldes valdes priekšsēdētāja Linda Skulme.