Absolventiem
Darbiniekiem

Absolventu asociācijas un Studējošo pašpārvaldes rīkotā projekta Etiķete ietvaros RSU absolventi, studējošie un darbinieki papildināja savas zināšanas par nerakstītajiem likumiem, ko pieņemts ievērot dažādās dzīves situācijās. Trīs lekciju, paneļdiskusijas un nodarbības laikā projekta dalībnieki apguva prasmes, kā atbilstoši etiķetei sevi pasniegt starptautiskā vidē, sarunu mākslā, virtuālajā vidē kā arī saviesīgos pasākumos, kuros paredzētas balles dejas.

Projektu 26. februārī atklāja Printful zīmola valodas speciāliste Marianna Zvaigzne ar lekciju Netiķete par visbiežāk sastopamajām stila un pareizrakstības kļūdām virtuālajā vidē. Lektore sniedza klātesošajiem padomus par to kā izvairīties no pārpratumiem, komunicējot neklātienē, tajā skaitā interneta vidē un e-pastu sarakstēs.

3. martā norisinājās RSU žurnālistikas programmas studentes, Pieci.lv producentes un raidījuma Cita domnīca vadītājas Karmenas Stepanovas lekcija Arī introverts var veidot sarunu. Tajā klausītāji apguva veiksmīgas intervijas un patīkamas sarunas veidošanas principus. Karmena dalījās ar ieteikumiem par to, kā radīt lielisku iespaidu par sevi, kā arī sniedza vērtīgus padomus komunikācijā no pašas gūtās pieredzes žurnālistes karjerā.

etikete_00.png

etikete_02.png

Projekta ietvaros norisinājās paneļdiskusija National discovery, kurā pārstāvji no Indijas, Zviedrijas, Irānas, Portugāles un Dienvidāfrikas apsprieda kulturālās atšķirības šajos reģionos, diskutējot par savstarpējo komunikācijas stilu, ēdiena kultūru un stereotipiem katrā no šīm valstīm. “Projektā mēs pirmo reizi izmēģinājām šādu pasākuma formātu, un tas vainagojās panākumiem! Diskusijas dalībnieki bija ļoti ieinteresēti pastāstīt par savu pieredzi saistībā ar kultūru citviet. Manuprāt, zināšanas par komunikācijas atšķirībām ir ļoti vērtīgas, lai ievērotu etiķeti saskarsmē ar citu kultūru pārstāvjiem. Esmu pārliecināts, ka ikviens klātesošais uzzināja jaunu informāciju, ko pavisam drīz varēs pielietot starptautiskā vidē,” pārdomās dalās paneļdiskusijas vadītājs, Komunikācijas fakultātes studējošais Krišs Kairis.

etikete_01.png

Trešajā projekta Etiķete lekcijā stiliste, stila un make-up nodarbību pasniedzēja Ineta Lesīte deva klātesošajiem padomus garderobes veidošanā un veiksmīgu apģērbu un aksesuāru izvēlē. Lektore stāstīja par sava ārējā tēla veidošanu kā arī sniedza dalībniekiem ieskatu krāsu psiholoģijā un jaunākajās modes tendencēs.

etikete_03.pngProjekta noslēgumā notika praktiskā deju nodarbība Balles deju etiķete, kuru vadīja deju skolotājs Māris Gunārs Dzenis no balles deju kursiem Manieres. Nodarbības laikā dalībnieki ieguva zināšanas par pieņemto dreskodu un uzvedību balles laikā. Dalībnieki tika iepazīstināti arī ar balles sarunu etiķeti, kas paredz, ka ballē nav piemērota atmosfēra politisku tēmu apspriešanai un ka tā vietā labāk izvēlēties tādas tēmas kā mūzika, kino un brīvā laika pavadīšana. Deju nodarbību atzinīgi novērtē projekta dalībniece Undīne: “Deju nodarbības organizatori bija ļoti pacentušies, viss bija izdomāts līdz mazākajām niansēm un valdīja draudzīga atmosfēra. Manuprāt, bija piemeklēts labākais no labākajiem deju skolotājiem, kura vadībā viegli apguvām polonēzi un dažus valša pamatus. Ja, man būtu iespēja apmeklēt nodarbību vēlreiz, nevilcinoties to darītu!”

Projektā Etiķete kopumā piedalījās vairāk nekā 150 dalībnieki, no kuriem 66 saņēma sertifikātus. “Projektā piedalos jau otro gadu un noteikti piedalīšos arī turpmāk! Lekcijas bija ļoti interesantas, ieguvu daudz jaunas sev aktuālas informācijas, kā arī atsvaidzināju savas deju prasmes. Deju nodarbība bija superīga ideja,” aizvadīto lekciju un nodarbību ciklu atzinīgi novērtē Etiķete dalībniece Roberta Danauska. Absolventu asociācija un Studējošo pašpārvalde izsaka pateicību projekta dalībniekiem, lektoriem un atbalstītājiem!

etikete_04.png

Missing content item.