Šodien, 12. septembrī, Ministru kabinets apstiprināja grozījumus sertifikācijas kārtībā zobārstniecības studentiem no ārvalstīm, tādējādi noslēdzot vairāk nekā divus gadus ilgušu diskusiju par šo jautājumu un panākot būtisku progresu augstākās izglītības eksportā un starptautiskās konkurētspējas attīstībā. Rīgas Stradiņa universitātes studenti un vadība gandarīti par zobārstu sertifikācijas sakārtošanu atbilstīgi Eiropas praksei.

RSU Studējošo pašpārvalde un vadība ir gandarīta par Ministru prezidenta Māra Kučinska un veselības ministres Andas Čakšas izpratni, konstruktīvo nostāju un atbalstu jautājumā, kas nodrošinās lielāku studentu mobilitāti ES un Latvijas ietvaros, kā arī vairos valsts tautsaimniecības izaugsmi, stimulējot kvalitatīvu izglītības eksportu. Jāatgādina, ka liels atbalsts šā lēmuma pieņemšanā bija vairāk nekā 900 RSU studentu parakstītajai oficiālajai vēstulei valdībai.

Plānots, ka turpmāk valsts valodas zināšanas netiks prasītas tiem zobārstniecības studentiem, kuri pēc studijām plāno atgriezties savā izcelsmes zemē un strādāt tur, savukārt tad, ja persona vēlēsies strādāt Latvijā, valsts valoda būs jāzina augstākajā līmenī.

Šajā studiju gadā RSU uzņēma 277 ārvalstu studentu, no tiem 45 izvēlējušies studēt zobārstniecību. Lielākā daļa – teju 95 % no RSU ārvalstu studentiem nāk no Eiropas, t. sk., Eiropas Savienības valstīm, līdz ar to iegūtais augstākās izglītības diploms tiek pielīdzināts kā līdzvērtīgs visās ES valstīs. Līdz šim zobārstniecības studentiem bija papildu apgrūtinājumi, kādu citās Eiropas valstīs nebija.