Darbiniekiem

Ceturtdien, 29. novembrī, ar lielu Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) darbinieku un studentu atsaucību jau sesto reizi notika Veselības diena, kuras laikā varēja ziedot asinis un veikt vienkāršas veselības pārbaudes pie topošajiem mediķiem – studentu zinātnisko pulciņu dalībniekiem.

Darbinieki un studenti ziedoja 27 litrus asiņu – ar šo daudzumu var palīdzēt 180 cilvēkam, jo vienā asins ziedošanas reizē donors palīdz glābt trīs cilvēku dzīvību. Asinis kopā nodeva 60 cilvēki, no kuriem 26 bija pirmreizējie donori, kas īpaši svarīgi ir donoru kustības pēctecības nodrošināšanai.

RSU vestibilā Veselības dienas ietvaros medicīnas studenti interesentiem veica arī dažādas veselības pārbaudes. Oftalmoloģijas pulciņa dalībnieki apmēram 100 interesentiem pārbaudīja redzi un acs spiedienu, kas ir īpaši svarīgi laicīgai glaukomas diagnosticēšanai. Latvijas Medicīnas studentu asociācijas dalībnieki mērīja asinsspiedienu, noteica ķermeņa masas indeksu, diabēta riskus un glikozes līmeni, atklājot arī "pacientus" ar ļoti augstu diabēta riska līmeni.

Veselības diena bija arī kā pamudinājums tiem studentiem, kuri nepaspēja nodot asinis RSU, aiziet uz netālu esošo Valsts asinsdonoru centru Sēlpils ielā 9 un ziedot asinis tur.

RSU Veselības diena notiek divreiz gadā – pavasarī un rudenī – ar mērķi mudināt studentus un darbiniekus rūpēties par savu un citu cilvēku veselību. Nākamā RSU Veselības diena plānota nākamā gada pavasarī.