Konsolidācija
Attīstība
Darbiniekiem

Piektdien, 2. februārī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) vadība tikās ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rektoru Kalvi Ciekuru, studiju prorektori Andru Fernāti, attīstības un zinātnes prorektoru prof. Jāni Žīdenu un padomes priekšsēdētāju Sandru Rozenštoku.

rsu_lspa-lead.png

Tikšanās mērķis bija panākt vienošanos par darba uzsākšanu pie LSPA reorganizācijas plāna izpildes, nosakot kopēju ietvaru, termiņus un atbildības šajā konsolidācijas procesā. Jau iepriekš RSU rektors prof. Aigars Pētersons pauda, ka

“sekmīgai darbībai konsolidācijas periodā un pēc tās ir būtiski saglabāt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studiju programmas, akadēmisko personālu, iesāktās tradīcijas un veiksmīgas darbības turpināšanos”.

Tikšanās laikā RSU un LSPA vadība vienojās izstrādāt un virzīt četrpusēja sadarbības līguma projektu starp abām augstskolām, Veselības ministriju un Izglītības un zinātnes ministriju par akadēmijas integrāciju universitātes struktūrā. Līgums paredzēs integrācijas noteikumus par akadēmisko un zinātnisko jautājumu autonomijas saglabāšanu universitātes struktūrā un akadēmijas tradīciju saglabāšanu un turpināšanu. Tāpat līgumā būs noteikti veicamie pasākumi, lai sakārtotu akadēmijas infrastruktūru un nodrošinātu mūsdienu prasībām atbilstošu studiju vidi, pasākumi, lai nodrošinātu akadēmijas personāla atalgojuma noteikšanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām, un pasākumi, lai noteiktā studiju maksa vai budžeta finansējums nodrošinātu atbilstošo izmaksu segšanu studiju procesa nodrošināšanai. Līgumā tiks paredzēts arī pienākums universitātei nodrošināt akadēmijas īstenoto Eiropas Savienības struktūrfondu investīciju projektu pēcuzraudzības nosacījumu izpildi.

Projekts nr. KPVIS 5.2.1.1.i.0/2/24/I/CFLA/005 RSU iekšējā un RSU ar LSPA ārējā konsolidācija.

finanse_es_nacionalais_attistibas_plans.jpg