Veselības vadība
Attīstība

15. februārī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notika Pasaules kafejnīcas jeb World Cafe diskusija Zināšanās balstīta veselības aprūpes attīstība un ilgtspēja Latvijā.

Atklājot diskusiju, RSU prorektors akadēmiskajā darbā asociētais profesors Dins Šmits uzsvēra, ka RSU jau ilgstoši sadarbojas ar industrijas partneriem un turpinās to nākotnē, lai kopīgi rastu reāli darbojošos risinājumus.

“Veselības aprūpes nozarē šobrīd ir izaicinājumi, kas lielā mērā attiecināmi uz sistēmisku un pierādījumos balstītu pieeju. Šodien meklēsim jaunas idejas un priekšlikumus veselības aprūpes kvalitātes un efektivitātes jautājumos, cilvēkresursu nodrošināšanā, digitālajā transformācijā, personvērstā aprūpē un komunikācijā un citās aktuālās jomās,” uzsvēra prorektors un piebilda, ka RSU ir pastāvīgi atvērta industriju darbinieku izglītības, pētniecības un inovāciju vajadzībām.

Pasaules kafejnīca ir starptautiski plaši izmantota un īpaši organizēta diskusiju metode, kurā sarunas notiek pie vairākiem galdiem, un katram no tiem ir sava tēma. Ik pēc noteikta laika dalībnieki maina galdus, tātad arī tematus.

Diskusijā piedalījās RSU un dažādu nozaru pārstāvji, ārstniecības iestāžu stratēģiskās attīstības, komunikācijas un kvalitātes vadītāji un citi nozares uzņēmumu pārstāvji.

“Diskusija, kuru nodēvējām par sarunām ar nozīmi, ir vērsta uz RSU un nozares pārstāvju domu un ideju uzklausīšanu tālākas sadarbības veicināšanai. Abpusēja saruna atraisītā gaisotnē ir labākais veids, kā apmainīties ar viedokļiem un  noskaidrot otras puses redzējumu par kopīgi risināmo,” apkopojot paveikto, teica viena diskusijas līdzorganizatore, Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) programmu grupas vadītāja docente Daiga Behmane.

Nozares pārstāvji ierosināja attīstīt ciešāku sadarbību starp RSU un nozari, piemēram, docētāju stažēšanos uzņēmumos, padziļinātu konkrētu gadījumu izpēti un analīzi, regulāru informācijas apmaiņu par universitātes piedāvātajiem studiju kursiem un profesionālās pilnveides programmām un citas sadarbības iespējas.

Veselības vadības studiju programmas iekļaušana jaunajā RSU SZF dod iespējas labāk iepazīt citu virzienu programmas un to piedāvātos kursus, mazināt sadrumstalotību un sadarboties, izstrādājot dažādu kursu piedāvājumus nozarei.