Attīstība

23. augustā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektors prof. Aigars Pētersons un Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) direktore Ilona Jurševska parakstīja līgumu par abu organizāciju turpmāku sadarbību izglītības un zinātnes jomā.

RSU un SIVA sadarbības virzieni ietvers studējošo un personāla mobilitāti, zinātniskās pētniecības procesus, kopīgu studiju programmu izveidi un īstenošanu, piemēram, surdotulkošanā. Līguma ietvaros abas organizācijas arī plāno savstarpēji apzināt vēl citas iespējas un atbilstoši tām uz abpusēji izdevīgiem pamatiem izvērst sadarbību, piemēram, tālākizglītībā. Tāpat plānots dažādu finanšu instrumentu ietvaros realizēt kopīgus attīstības projektus.

“Šodien RSU ir vēsturiska diena, jo RSU attīstības spēks slēpjas sadarbībā,” parakstot līgumu, uzsvēra RSU rektors prof. A. Pētersons, piebilstot, ka “Rīgas Stradiņa universitāte ir vadošā dzīvības zinātņu universitāte Latvijā, kas attīstās arvien straujāk, tāpēc esam atvērti kopīgām sadarbības formām ar jebkuru organizāciju, kas darbojas izglītībā un zinātnē, it sevišķi medicīnā un dzīvības zinātnēs. Uzskatām, ka savstarpējā sadarbība ar Sociālās integrācijas valsts aģentūru, kas realizē valstij būtiskas studiju programmas, bagātinās abas puses un nodrošinās vēl straujāku attīstību starptautiskā mērogā. Ieguvēji būs gan studējošie, gan Latvijas sabiedrība kopumā.”

Sociālās integrācijas valsts aģentūras direktore Ilona Jurševska norādīja, ka “aģentūra pēdējo gadu laikā ir attīstījusies arvien straujāk, tāpēc sadarbības paplašināšana ar Rīgas Stradiņa universitāti padarīs tās izglītības programmas vēl kvalitatīvākas, bet piedāvātos pakalpojumus – efektīvākus. RSU un SIVA jau ir vairāki sadarbības punkti, kurus turpināsim paplašināt, piemēram, savstarpējo prakšu nodrošināšanu. Tāpat aģentūra sadarbībā ar RSU redz iespēju attīstīt iekļaujošās izglītības piedāvājumu Latvijā, padarot darba tirgu vēl vairāk pieejamu vairāk nekā 180000 Latvijas iedzīvotāju ar īpašām vajadzībām.” SIVA struktūrā ietilpst gan Jūrmalas profesionālā vidusskola, gan SIVA koledža.

RSU jau ir laba pieredze sadarbībai ar koledžām, piemēram, ar RSU Sarkanā Krusta koledžu un RSU Liepājas filiāli (iepriekšējais nosaukums – Liepājas medicīnas koledža). Abpusējās sadarbības ietvaros organizācijas viena otru ir papildinājušas ar zināšanām un studijām nepieciešamo infrastruktūru. Koledžās ir pieaudzis studējošo skaits, studiju kvalitāte un docētājiem uzlabojušās profesionālās izaugsmes iespējas. Šogad sekmīgi uzsākta plaša RSU sadarbība arī ar vidusskolām – Rīgas 41. vidusskolu un Rīgas Klasisko ģimnāziju. RSU no savas puses vienmēr atklātā diskusijā ar partneri izvēlas savstarpēji juridiski vispiemērotāko sadarbības formu, respektējot konkrētās organizācijas attīstības prioritātes un zināšanu jomu. Rezultātā ieguvēji ir gan skolēni, studenti, absolventi, gan valsts veselības aprūpes un izglītības sistēmas, gan sabiedrība kopumā.