Attīstība

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir nostiprinājusi ilgtermiņa sadarbību ar Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu un ir kļuvusi arī par vienu no šīs slimnīcas kapitāldaļu turētājām. Sadarbība paredz, ka slimnīcā tiks veidota RSU studiju un pētniecības klīniskā bāze.

“Jaunā sadarbība paver lieliskas iespējas mūsu studentiem un rezidentiem, nodrošinot prakses iespējas moderni aprīkotā slimnīcā ārpus Rīgas. Savukārt slimnīca varēs vēl aktīvāk piesaistīt jaunos speciālistus un attīstīt pētniecību. Kopējās sadarbības rezultātā ieguvēji būs gan RSU, gan slimnīca. RSU ir atvērta plašai sadarbībai ar slimnīcu, lai stiprinātu izglītības kvalitāti un izstrādātu sabiedrībai nepieciešamās inovācijas medicīnā,” uzsver RSU rektors profesors Aigars Pētersons.

“Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā tiks radītas iespējas RSU medicīnas studentu un rezidentu apmācībai un prakses nodrošināšanai, piesaistot jaunos speciālistus mūsu slimnīcai. Universitāte un slimnīca arī veidos kopīgu infrastruktūru studentu apmācībai un slimnīcas ārstu profesionālās kvalifikācijas celšanai. Kopīgi plānots paplašināt māsu un māsu palīgu apmācību. Sadarbība arī ietver pētniecības attīstību jaunu ārstniecības metožu izstrādē un pielietošanā, tādējādi ceļot slimnīcas veselības aprūpes kvalitāti un pakalpojumu pieejamību Kurzemes reģiona iedzīvotājiem,” perspektīvā raugās Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis.

2016. gadā RSU kļuva par kapitāldaļu turētāju Daugavpils reģionālajā slimnīcā. RSU ir noslēgusi vairākus sadarbības līgumus arī ar pašvaldībām par studējošo piesaisti reģionālajām slimnīcām. Piemēram, RSU jau ir sadarbības līgumi ar Rīgas, Madonas, Liepājas, Dobeles, Ludzas, Preiļu un citām pašvaldībām. Šoruden RSU un Itālijas ziemeļu pilsētas Bolcāno slimnīca Azienda Sanitaria di Bolzano parakstīja sadarbības līgumu par RSU filiāles izveidi Itālijā, kas darbosies kā RSU studiju klīniskā bāze. Tā bija jau otrā augstskolas izveidotā studiju klīniskā bāze ārvalstīs. Pirmā šāda filiāle tika izveidota pirms nepilniem diviem gadiem Noisas pilsētas akadēmiskajā mācību slimnīcā Lukaskrankenhaus Vācijā. Jau trīs gadus RSU sadarbojas ar Sv. Franciska Minsteres (St. Franziskus-Stiftung Münster) fondu, kas atbalsta vairāk nekā desmit RSU vietējo un ārvalstu studentu praksi Vācijā. Tiek veidota ciešāka sadarbība arī ar Helios Klinikum Berlin-Buch Vācijā.