Pārlekt uz galveno saturu
Sabiedrības veselība

28. novembrī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) jau ceturto reizi notika Veselības diena, kurā RSU studentiem un darbiniekiem bija iespēja ziedot asinis, kā arī veikt dažādas veselības pārbaudes.

Šoreiz Veselības dienā bija vērojama īpaši liela atsaucība – 70 donori ziedoja 31,5 litrus asiņu, turklāt puse no viņiem bija pirmreizējie donori, kas ir īpaši svarīgi donoru kustības pēctecības nodrošināšanai. Ar RSU studentu un darbinieku ziedoto asiņu daudzumu ir iespējams glābt dzīvību 95 cilvēkiem. Vienā asins ziedošanas reizē donors palīdz glābt vienlaikus trīs cilvēku dzīvību, jo asinis tiek sadalītas komponentos – eritrocītos, trombocītos un plazmā.

Veselības dienas ietvaros medicīnas studenti interesentiem veica arī dažādas veselības pārbaudes. Terapijas, Otolaringoloģijas, Ginekoloģijas un dzemdniecības studentu zinātnisko pulciņu un Latvijas Medicīnas studentu asociācijas dalībnieki, kā arī RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas studenti mērīja asinsspiedienu, noteica glikozes līmeni un ķermeņa masas indeksu, pārbaudīja ausu veselību, kā arī informēja par onkoloģijas riskiem.

RSU Veselības diena notiek divreiz gadā – pavasarī un rudenī ar mērķi mudināt studentus un darbiniekus domāt par savu un par citu cilvēku veselību. Nākamā RSU Veselības diena plānota 2018. gada pavasarī.