Sabiedrības veselība

RSU Veselības dienā 27. novembrī asinis nodeva 62 studenti un darbinieki, no kuriem 22 bija pirmreizējie donori. Kopā tika ziedoti gandrīz 28 litri asiņu – ar šādu daudzumu var palīdzēt 186 cilvēkiem.

Līdztekus asins ziedošanai varēja veikt arī dažādas veselības pārbaudes pie RSU studentu zinātniskajiem pulciņiem – topošie mediķi mērīja asinsspiedienu, cukura un skābekļa līmeni asinīs, pārbaudīja redzi, acs spiedienu. Interesenti varēja veikt depresijas un trauksmes skrīningu, uzzināt par dzemdes kakla un krūts vēža riskiem, kā arī iemācīties, kā pareizi veikt krūšu pašpārbaudi. Pirmo reizi RSU Veselības dienā bija HIV info punkts, kurā RSU studenti un Latvijas Medicīnas studentu asociācijas (LaMSA) biedri stāstīja par mītiem un faktiem par saslimšanu ar HIV.

RSU Veselības diena notika jau astoto reizi. Tā tiek rīkota divreiz gadā – aprīlī un novembrī. Veselības diena iemantojusi plašu atsaucību kā RSU darbinieku, tā mūsu universitātes vietējo un ārvalstu studentu vidū. Pasākumā vienmēr aktīvi piedalās RSU studentu zinātniskie pulciņi; šoreiz tie bija Dzemdniecības un ginekoloģijas, Terapijas, Oftalmoloģijas un Psihiatrijas pulciņš, kā arī LaMSA biedru organizētais HIV info punkts.