Tradicionālie pasākumi
Darbiniekiem
Sabiedrības veselība

Trešdien, 25. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) jau piekto reizi notika Veselības diena. Tās laikā darbinieki un studenti ziedoja kopā 20,5 litrus asiņu. RSU vestibilā bija iespēja veikt dažādas veselības pārbaudes, kā arī iepazīties ar ergonomisku darba vietas aprīkojumu. 25. aprīlis visā Eiropā ir Diena bez lifta, un arī RSU darbinieki un studenti tika aicināti kļūt aktīvākiem un izmantot kāpnes lifta vietā.

Ar RSU Veselības dienā ziedoto asiņu daudzumu iespējams palīdzēt 60 cilvēkiem, jo vienā asins ziedošanas reizē donors palīdz glābt vienlaikus trīs cilvēku dzīvību. Kopā asinis ziedoja 45 donori, no kuriem 18 bija pirmreizējie donori, kas īpaši svarīgi ir donoru kustības pēctecības nodrošināšanai. Apmēram puse no visiem asins ziedotājiem bija ārvalstu studenti.

Veselības dienas ietvaros medicīnas studenti interesentiem veica arī dažādas veselības pārbaudes. Otorinolaringoloģijas un onkoloģijas studentu zinātnisko pulciņu, studiju programmas Māszinības studenti un Latvijas Medicīnas studentu asociācijas dalībnieki mērīja asinsspiedienu, noteica glikozes līmeni un ķermeņa masas indeksu, pārbaudīja ausu veselību, kā arī informēja par onkoloģijas riskiem.

RSU Veselības diena notiek divreiz gadā – pavasarī un rudenī ar mērķi mudināt studentus un darbiniekus rūpēties par savu un līdzcilvēku veselību. Nākamā RSU Veselības diena plānota šā gada rudenī.