Skolēniem

Lai veicinātu jauniešu interesi par cilvēka veselību un faktoriem, kas to ietekmē, nu jau otro gadu Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) 11. un 12. klašu skolēnus aicina piedalīties erudīcijas konkursā Homines. Cīņā par uzvaru konkursā jaunieši pārbaudīs savas zināšanas un praktiskās iemaņas bioloģijas, cilvēka anatomijas, fizioloģijas, sabiedrības veselības un pirmās palīdzības jautājumos.

Konkurss notiks februārī un martā divās kārtās. Pirmajā kārtā notiks zināšanu pārbaude tiešsaistē skolās, bet otrajā kārtā zinošākie skolēni tiksies Rīgā, kur ar interaktīviem uzdevumiem tiks noskaidrots konkursa uzvarētājs.

Pieteikuma anketa (līdz 10. februārim)

RSU Medicīnas fakultātes prodekāns un konkursa rīkotājs Ingus Skadiņš konkursā aicina piedalīties ne tikai tos jauniešus, kuri plāno studēt kādā no veselības aprūpes programmām, bet arī vidusskolēnus, kuriem rūp viņu pašu un citu cilvēku veselība. "Latvijā jau ilgstoši ir vieni no sliktākajiem bērnu un pieaugušo veselības rādītājiem Eiropas Savienības valstīs. Esam pārliecināti, ka, paaugstinot jauniešu izpratni par cilvēka, vides un veselības kopsakarībām un attīstot prasmi izmantot šīs zināšanas ikdienā, situācija uzlabotos," uzsver Ingus Skadiņš.

Konkursa ideja tapa 2017. gadā sadarbībā ar Bioloģijas skolotāju asociāciju. Tā nosaukums aizņemts no latīņu vārda homines, kas nozīmē "cilvēki". Pērn konkursa finālā par uzvaru cīnījās 87 jaunieši no 41 Latvijas skolas. Sīvā konkurencē uzvarēja skolēni no Dobeles Valsts ģimnāzijas un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas.