Starptautiskā sadarbība

2019. gada 17. septembrī Rīgas Stradiņa universitātei (RSU) bija tas gods uzņemt 50 medicīnas, veselības aprūpes un kultūras jomas pārstāvjus no Ukrainas.

Ukrainas delegācija apmeklēja universitāti projekta “Eiropas vērtības un kompetence izglītības un veselības aprūpes iestādēs: ieviešana un uzraudzība” ietvaros. Projektu īsteno Ukrainas Kultūras ministrija un jauniešu nevalstiskā organizācija “No sirds uz sirdi”, lai dotu iespēju ukraiņiem apgūt starptautisku pieredzi medicīnas un veselības aprūpes jomā, apmeklējot augstākās izglītības iestādes un valsts institūcijas Varšavā, Viļņā un Rīgā no 15. līdz 19. septembrim.

Ilze Zvēra no RSU Starptautisko sakaru departamenta sirsnīgi sveica viesus un iepazīstināja ar universitāti un tās lomu medicīnas izglītībā Latvijā, pievēršot uzmanību multikulturālajai studiju videi un sabiedrībai mūsu universitātē. Asociētais profesors Dzintars Mozgis no Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras sniedza plašu ieskatu Latvijas veselības sistēmā. Pēc prezentācijām viesi apmeklēja RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru un augsti novērtēja iespēju redzēt klātienē lelles un simulatorus, kas ļauj studentiem apgūst nepieciešamās zināšanas, iemaņas un prasmes darbam ar pacientu – sākot no vienkāršām manipulācijām un beidzot ar sarežģītām ķirurģiskām operācijām, arī dzemdību pieņemšanu.