Pētniecība
Starptautiskā sadarbība
Sabiedrības veselība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības institūts sadarbībā ar Tartu Universitātes Ģimenes medicīnas un sabiedrības veselības institūtu (Igaunija), Lietuvas Veselības zinātņu universitāti un Norvēģijas Vēža reģistru tuvākos četrus gadus (10.2019.–09.2023.) strādās pie dzemdes kakla vēža skrīninga modernizēšanas projektā Dzemdes kakla vēža ierobežošana: inteliģenti un personalizēti risinājumi vēža skrīningam (Towards elimination of cervical cancer: intelligent and personalised solutions for cancer screening).

Septembra beigās kļuva zināms, ka Tartu Universitātes pieteiktais projekts par dzemdes kakla vēža skrīninga modernizēšanu ticis pie Baltijas pētniecības programmas Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas grantu finansējuma.

Projekta mērķis ir, izmantojot augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģijas un analizējot klīniskos, bioloģiskos un populācijas datus, izstrādāt, validēt un noteikt izmaksu efektivitāti īpašai personalizētai preventīvās medicīnas mākslīgā intelekta tehnoloģijai (aplikācijai) dzemdes kakla vēža skrīninga jomā.

No Sabiedrības veselības institūta projektā piedalīsies trīs pētnieces: Anda Ķīvīte-Urtāne, Una Kojalo un Jana Žodžika.