Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) ir atsācies Atvērto durvju dienu cikls, kura mērķis ir informēt par RSU piedāvātajām studiju iespējām angļu valodā. Uz šo RSU Starptautisko sakaru departamenta (SSD) organizēto pasākumu ik mēnesi ierodas potenciālie studenti un viņu vecāki no ārvalstīm.

Šārudens pirmajā Atvērto durvju dienā piedalījās aptuveni 30 interesenti no Vācijas, Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas un Itālijas. Viņi apmeklēja prezentāciju par RSU un tās studiju programmām, kurai sekoja neformāla jautājumu un atbilžu sesija. Pēc tam tika piedāvāta ekskursija pa RSU galveno ēku un kopmītnēm. Interesenti arī apmeklēja RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru un zobārstniecības preklīniku. Atvērto durvju dienas noslēgumā potenciālie studenti varēja saņemt individuālas konsultācijas par uzņemšanas kritērijiem, pieteikšanos studijām un sadzīves apstākļiem Rīgā. Atvērto durvju dienas laikā interesenti tiekas ne tikai ar universitātes pārstāvjiem, bet arī ar RSU ārvalstu studentiem, kuri dalās savā studiju pieredzē.

SSD Ārvalstu reflektantu nodaļas vadītājs Māris Ginters pastāstīja, ka pēdējo trīs gadu laikā RSU Atvērto durvju dienas kļuvušas par nozīmīgu un populāru pasākumu ārvalstu studentu piesaitē. "Šis pasākums ļauj potenciālajiem studentiem un viņu vecākiem ieskatīties RSU ikdienā un studiju procesa norisē. Esam novērojuši tendenci, ka Atvērto durvju dienas ir tās, kas palīdz ārvalstu interesentiem izvēlēties RSU kā savu nākamo augstskolu,” teica M. Ginters.

Šajā gadā plānotas vēl divas Atvērto durvju dienas angļu valodā – 26. oktobrī un 30. novembrī. Papildus Atvērto durvju dienām Rīgā SSD rīko RSU Informatīvās dienas Latvijas vēstniecībās ārvalstīs.

Pašlaik reflektanti var iesniegt pieteikumus tām RSU studiju programmām angļu valodā, kuras tiks uzsāktas pavasara semestrī.

Uzņemšanas kritēriji un kārtība