Starptautiskā sadarbība
Sabiedrības veselība

Vasaras saulgriežu laikā Hamburgas Universitātē tika prezentēti Vācijas seksuālās veselības aptaujas rezultāti. To finansēja Vācijas valdība un koordinēja ekspertu grupa, kurā bez akadēmiskiem cilvēkiem piedalījās nevalstisko organizāciju pārstāvji un ārzemju kolēģi no Lielbritānijas, Somijas, Dānijas, Nīderlandes un Grieķijas, ar pieredzi seksuālās veselības aptauju jomā.

Pētnieku grupas vadītājs profesors Pērs Brikens (Peer Briken) ir Vācijas pārstāvis COST Action 1825 European Sexual Medicine Network (ESMN) – šajā tīklojumā aktīvi darbojas Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības institūts.

Zviedrija, Somija un Francija bija pirmās valstis Eiropā un pasaulē, kurās jau pagājušā gadsimta 60. gadu beigās valdības finansēja reprezentatīvas visaptverošas seksuālās veselības aptaujas. Pa šiem gadiem daudzas valstis, tostarp Latvija, ir sekojušas pirmo valstu piemēram, un aptaujājusi iedzīvotājus par seksuālo un reproduktīvo veselību. Aptaujas rezultāti ietekmē jaunu politisko dokumentu izstrādi, veicina izmaiņas veselības izglītībā un veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības nodrošināšanā.

Sēdē tika pārrunāti arī kopīgi pētniecības projekti un iespēja apvienot esošos datus un pieredzi. RSU tā ir izcila iespēja pilnveidot zināšanas un prasmes un mācīties no citu pieredzes.

gesid_aptauja_hamburg_22_1.jpg

Prof. Pērs Brikens pasākuma laikā

Vācijas seksuālās veselības aptaujas oficiālā vietne (angļu valodā)

gesid_aptauja_hamburg_22.jpg