Skolēniem

20. septembrī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) bija iepazīšanās diena Rīgas 41. vidusskolas un Rīgas Klasiskās ģimnāzijas 10. klašu skolēniem, kurā jaunieši uzzināja par RSU mācību programmu izvēles iespējām medicīnā un sociālajās zinībās, gaidāmajām RSU docētāju vieslekcijām un devās ekskursijā pa RSU centrālo ēku.

Uzrunājot skolēnus Hipokrāta auditorijā, RSU studiju prorektore prof. Tatjana Koķe uzsvēra: "Lai dzīvē ko sasniegtu, jāspēj apsteigt laiku. Dalība kopējās mācībās ir unikāla iespēja, vēl mācoties skolā jau apgūt universitātes zināšanas."

RSU  veselības studiju prorektors prof. Guntis Bahs aicināja skolēnus trīs vidusskolas gadu laikā vērtēt sevi un draugus, runāt ar ģimeni, skolas biedriem, studentiem un augstskolas docētājiem, lai godīgi atbildētu sev uz jautājumu – vai esmu gatavs izvēlēto dzīves ceļu iet visu mūžu?

Medicīnas fakultātes prodekāns Ingus Skadiņš iepazīstināja ar medicīnas studiju iespējām un turpmākajām vieslekcijām, kas RSU notiks reizi mēnesī. Šogad skolēni, kas izvēlējušies medicīnas jomu, apgūs šūnas uzbūvi, ārstnieciskos augus, higiēnu un dezinfekciju, bet nākamgad būs citas ar veselības aprūpi saistītas tēmas.

Starptautiskā biznesa un ekonomikas katedras docents Romāns Putāns pastāstīja par sociālo zinātņu programmām un plānotajām vieslekcijām, kā arī atraktīvā veidā, izmantojot interaktīvu vietni viedtālrunī, palīdzēja skolēniem labāk izprast augstskolas būtību un prasības. Sekoja tuvāka skolēnu iepazīšanās ar RSU Eiropas studiju fakultāti, Studējošo pašpārvaldi, Zobārstniecības pirmsklīniku un RSU muzeju, bet noslēgumā skolēni baudīja kliņģeri.

Aizvadītajā mācību gadā RSU ir noslēgusi sadarbības līgumus ar abām vidusskolām, kas paredz izglītības satura tuvināšanu medicīnas un sociālo zinātņu studiju prasībām Rīgas 41. vidusskolā un medicīnas studiju prasībām Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā.