Sociālais darbs

“Sociālais darbs ir cilvēku mīlestības piepildīta profesija, kas iet roku rokā ar cieņu, empātiju un patiesumu,” uzskata Rīgas Stradiņa universitātes bakalaura studiju programmas absolvente Vita Redenka. Vita sāka strādāt sociālajā dienestā, vēl būdama trešā gada studente, un agri apguva gan sociālā darba speciālistam nepieciešamās akadēmiskās zināšanas, gan praktiskā darba realitāti.

vita_redenka_darba_vieta_crp.png

V. Redenka profesionālā darba gaitu sākumā

Arī šodien, pusgadu pēc absolvēšanas, jaunā speciāliste strādā šajā sabiedrībai tik nozīmīgajā profesijā un gatavojas studijām RSU maģistrantūrā.

Kādēļ izvēlējies šo tik vajadzīgo, bet arī grūto profesiju? Cilvēku pateicība un mīlestība ir liela, tomēr sociālā darba speciālista ikdiena noteikti nav tikai rozēm kaisīta.

Vienmēr esmu vēlējusies strādāt ar cilvēkiem, īpaši tiem, kuriem dažādu apstākļu kopumu dēļ ir grūtības iekļauties sabiedrībā notiekošajos procesos.

Turpinu veikt sociālo darbu jeb strādāt ar dažādām mērķa grupām. Ikdienā organizēju un piedalos dažādās stapinstitūciju sanāksmēs, satiekot dažādus speciālistus no visas Latvijas.

Kā atceries studijas?

Studiju procesu atminos kā dinamiski pozitīvu procesu, kas balansā spēja sniegt zināšanas ne tikai par teoriju, bet arī tās praktiski trenēt. Studiju kursu uzstādījumi bija skaidri izprotami. Pieejama ērti lietojama studiju vide, studiju materiāli e-studiju profilā un aplikācijā, kas man kā dinamiskā, mainīgā vidē esošai bija ļoti svarīga. Spilgti atceros studiju kursus Sociālā politika, Krīzes intervence, Emocionālā pratība sociālajā darbā, Digitālās tehnoloģijas sociālajā darbā, Bērnu un ģimenes tiesības, Ielu sociālais darbs, Sociokultūras kompetence sociālajā darbā, kuros iegūtās praktiskās un teorētiskas zināšanas pielietoju ikdienas praksē.

vita_redenka_pirma_lekciju_diena.jpg

Vita pirmajā lekciju dienā RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā

Vai plāno turpināt studijas?

Plānoju turpināt studijas RSU maģistrantūras programmā.

Vienīgi jaunu zināšanu apguves ceļā iespējams celt profesionālo kvalifikāciju un iegūt ne tikai jaunus sociālos kontaktus, bet arī stiprināt izveidojušos zināšanu bāzi, paplašinot to ar jaunu pieredzi, prasmēm, attieksmi un zināšanām.

Kādi ir tavi pašreizējie izaicinājumi profesionālajā darbībā?

Mana ikdiena paiet, pildot neskaitāmas sociālā darbinieka lomas, kas nereti ir patiess izaicinājums. Sociālā darba gadījuma vadīšanas process ar dažādām mērķa grupām turpina attīstīt manas profesionālās spējas un prasmes, kā arī stiprina jau iegūtās zināšanas, integrējot kreativitātes principus ikdienas praksē.

Kā vērtē sociālā darba nozīmi?

Sociālais darbs ir neatņemama sabiedrības, sociālās un ģimenes politikas sastāvdaļa. Sociālā darbinieka profesija ir elastīgas domāšanas un kreativitātes profesija, kura iet līdz laikam, sabiedrības attīstībai un dažādībai, tāpēc nākotnē šī profesija ir ļoti perspektīva.

vita_redenka_izlaidums.jpg

Vita izlaidumā 2023. gada ziemā