Konferences, semināri

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina apmeklēt starptautisko tiešsaistes konferenci Veselība un personības attīstība: starpdisciplinārā pieeja, kas norisināsies no 22. līdz 24. aprīlim. Zinātniski praktiskā konference, kuru augstskola rīko jau septīto reizi, pulcēs esošos un topošos speciālistus tādās jomās kā psiholoģija, supervīzija, veselība un sociālā aprūpe. Pērn konferencē piedalījās ap 500 dalībnieku no deviņām valstīm.

Konference, ko rīko RSU Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedra, iecerēta kā diskusiju platforma aktuālākajiem jautājumiem par psiholoģisko palīdzību. Šogad pasākuma centrālās tēmas būs Latvijas iedzīvotāju psiholoģiskais raksturojums un uzvedība Covid-19 pandēmijas laikā; psiholoģiskā izpēte un novērtēšana profesionālajā darbībā; psiholoģiskā palīdzība un atbalsts darbā ar dažādām klientu un pacientu grupām; profesionālā identitāte, profesionālā kompetence un tās attīstība.

Ceturtdien, 22. aprīlī, konferences ietvaros noritēs simpozijs, kas veltīts pētījumu rezultātiem par Latvijas iedzīvotāju dzīvesspēka veicināšanu Covid-19 pandēmijas laikā. Pēc simpozija darbs turpināsies trīs tradicionālajās sekcijās, kas veltītas tēmām par psiholoģisko izpēti, darbu ar dažādām klientu un pacientu grupām, Latvijas iedzīvotāju dzīvesspēku Covid-19 pandēmijas laikā, kā arī jautājumiem par profesionālo identitāti un kompetenci, kam sekos četras dažādas meistarklases.

Piektdiena, 23. aprīlis, iesākies ar grāmatu Pašpalīdzība un pašvadība mūsdienu apstākļos, kā arī Supervīzija izglītības vidē virtuālo atklāšanas pasākumu. Dienas gaitā vairākās plenārsēdēs būs iespēja dzirdēt vieslektoru referātus par psiholoģiskās izpētes digitalizācijas jautājumiem (Sonia Montemurro), jaunu objektīvo datu ieguves un apstrādes prasmēm (Yuri Pavlov), par dažādām psiholoģiskās palīdzības mūsdienu aktualitātēm, tostarp par darbu grupā un par attīstības teoriju psihiatrijā (Thijs de Moor, Marcela Andrade del Corro, Anna Seymour), kā arī citu vieslektoru uzstāšanos.

Savukārt sestdien, 24. aprīlī, norisināsies vairākas meistarklases un diskusiju grupa ar ārvalstu un pašmāju kolēģiem.